Mamy ogromną radość poinformować, że grupa uczniów naszej szkoły osiągnęła sukcesy na płaszczyźnie literackiej. W Międzynarodowym Konkursie Literackim w Słupsku laureatami zostali: Wiktoria Łuć z klasy 8b, Dominik Borkowski z klasy 4b, Anna Kowalik z klasy 6a, Antonia Mądzik z klasy 8a. W konkursie przyznano również wyróżnienia pracom Marii Łuć z klasy 6a, Aleksandrze Olszewskiej z klasy 8b i Marii Kuryłowicz z klasy 6b.  Na XXXV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej nadesłano 8695 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 561 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy.

Ogłoszono również wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o Twórczości Kornela Makuszyńskiego Czytanie jest przygodą, w ramach którego wyróżnienie otrzymała uczennica klasy7b –  Jadwiga Jaksim. Organizatorem kompetycji była Szkoła Podstawowa nr 34 w Lublinie.

Uczniowie zostali przygotowani przez s. Marię Magdalenę Masłoń i p. Mateusza Dąbrowskiego. Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.