Dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej, jest to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pedagogów, ale również uczniów i rodziców oraz pracowników szkół. Obchodzimy go w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (1773r.)– pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformą edukacji i wprowadziło wiele innowacyjnych rozwiązań. W naszej szkole również świętowaliśmy od samego rana. Już o 8 najmłodsi uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się na Eucharystię, by modlić się w intencji swoich wychowawców, następnie w uroczystej Mszy Świętej udział wzięli uczniowie i nauczyciele klas 4-8. Po wspólnej modlitwie i świętowaniu w klasach wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie przedstawiciele Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim uczącym w naszej szkole. Cieszymy się, że każdego roku nauczyciele mogą świętować i usłyszeć słowa wdzięczności i uznania. Delegacja klasy 8b złożyła również kwiaty i symboliczny znicz przy tablicy pamiątkowej S. Bożeny Szerwentke w Kościele Pobrygidkowskim.
Dla nas – nauczycieli, najpiękniejszym podziękowaniem za pracę są szczere życzenia, serdeczność i uśmiechy uczniów, którzy przychodzą i mówią „dziękujemy”. Wszystkim nauczycielom życzymy, by czerpali radość ze swej pracy, by mogli dostrzec owoce swoich wysiłków, i byli dumni z tych, dla których „się spalają” kochając ich i poświęcając swoją uwagę.
Kochani uczniowie dziękujemy Wam, że jesteście, pamiętajcie, że jesteście dla nas kimś ważnym i wyjątkowym, to dla Was staramy się każdego dnia pracować najlepiej, jak potrafimy!