W tym roku jako Szkolna Społeczność chcemy kolejny raz włączyć się w akcję .
Wybraliśmy Rodzinę Pani Joanny i Pana Władysława, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy.
Wierzymy, że pomimo niepewnej sytuacji finansowej uda nam się przeprowadzić tę inicjatywę i mieć udział w dobru, które jest wynikiem dzielenia – jak mówi tegoroczne hasło.

Pani Joanna i pan Władysław są małżeństwem od 17 lat. „Nigdy się nie przelewało”- mówi kobieta. Niewątpliwie największą trudnością jest sytuacja mieszkaniowa. Dom, w którym mieszka rodzina jest nieduży, nikt nie może pozwolić sobie na przestrzeń osobistą – mają poddasze na którym śpią starsze dzieci. Jedynym żywicielem rodziny jest pan Władysław, który jest kierowcą. Pani Joanna zajmuje się domem, najmłodszym synem oraz pozostałymi dziećmi. Rodzina utrzymuje się z wypłaty ojca rodziny oraz zasiłków na dzieci – łącznie 9295zł. Koszty utrzymania i kredytu to razem 3488zł. Dochód miesięczny na jednego członka rodziny wynosi 726zł.

Potrzeby:
– materace – 190×90 cm – 6 szt
– ręczniki
– środki czystości
– szafa – Wymiar szafy 190/90cm, wysokość 200/170cm
– biurko

W związku z tym zapraszamy wszystkich, którzy chcą otworzyć swoje serca do zbiórki pieniędzy na ten cel. Zbiórka będzie trwać do 2.12.
– zbiórka pieniędzy na portierni a także w klasach
– zbiórka rzeczy do kartonów przy portierni
Będziemy także potrzebować pomocy przy przewiezieniu rzeczy do magazynu – jeśli ktoś będzie miał możliwość prosimy o kontakt.

Pytania prosimy kierować do s. Małgorzaty i s. Moniki

Dziękujemy z serca! Dobro to wynik dzielenia!