Dnia 21 grudnia otrzymaliśmy informację zwrotną, na temat przygotowanych przez Szkołę Paczek, od wolontariuszek opiekujących się wybranymi rodzinami.
Rodzina czteroosobowa z dziewczynką chorą na autyzm oznaczoną numerem LBE-1819-504827:
„Po naszym przybyciu wraz z paczkami przede wszystkim rodzinie rzuciła się w oczy ilość paczek. Julkę najbardziej ucieszyło pudełko z napisem „dla dziewczynek”. Po kolei wyciągała z niej kolorowe kredki, farbki i pędzelki, a na jej twarzy pojawiał się coraz większy uśmiech. Moment kulminacyjny szczęścia i radości nastąpił w momencie wyciągnięcia lalki, która do końca naszej wizyty nie opuszczała ręki dziewczynki. Laurze natomiast największą radochę sprawiła pomadka do ust. Co chwilę ją otwierała i smarowała usta, a potem dawała „słodkiego buziaka” mamie. Rodzice, jak wielokrotnie podkreślali, nie spodziewali się, aż takiej pomocy. Byli bardzo zadowolenie, zdziwieni i podekscytowani, ciężko im było przyznać, który podarunek sprawił im największą radość.”
Rodzina życzymy nam, aby nadchodzące święta były czasem niezwykłych wydarzeń, spędzonych w gronie najbliższych. Aby nigdy nie brakowało nam zdrowia, a uśmiech nie schodził z twarzy. Szczęśliwego Nowego Roku!
Wolontariuszka składa ogromnie podziękowania, że dzięki nam stałam się świadkiem rozkwitającej na twarzach rodziny ogromnej radości, nutki zdziwienia i rosnącej z każdą kolejną otwieraną paczką ekscytacji.
Natomiast Pani Teresa (oznaczona numerem LBE-1819-507914) nie kryła radości i wzruszenia w chwili otrzymania prezentów. Gdy zobaczyła 13 paczek w swoim skromnym mieszkaniu, krzyknęła radosne „Ojej, dziękuję!”, klaszcząc w dłonie. Po wniesieniu wszystkich rzeczy na górę mogliśmy spokojnie przejść do rozpakowywania paczek. Na początku pani Teresa oczywiście obejrzała i wypróbowała balkonik, stojąc o własnych siłach na nogach. Chodzik okazał się być idealnie dopasowany, a na twarzy starszej pani pojawiły się łzy ze wzruszenia. Każda kolejna rzecz powodowała coraz to większą radość i szczęście w oczach kobiety. Z uśmiechem patrzyliśmy jak ogląda każdą rzecz, pokazując nam jednocześnie jak bardzo jest w tej chwili szczęśliwa. Po raz pierwszy w życiu poczuła się tak doceniona. Dzięki Szlachetnej Paczce pojawiła się nadzieja i wiara na każdy kolejny dzień.
Pani Teresa życzy nam – „Bardzo dużo zdrowia życzę Darczyńcom i wszystkim dobrym ludziom, którzy mi dziś sprawili taki prezent”.
Wolontariuszka dziękuję nam pięknie za współpracę. Życzy, by otaczali nas tylko dobrzy ludzie, nie tylko od święta!
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i aktywne włączenie się w przygotowanie paczek dla rodzin. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów zaangażujemy się w Szlachetną Paczkę.