Jak co roku nasza szkoła angażuje się w akcję Szlachetna Paczka. W tym roku będzie ona jednak miała trochę inny charakter niż dotychczas. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będziemy zbierać darów. Zamiast tego organizujemy zbiórkę pieniędzy, za które zakupimy potrzebne artykuły dla wybranej przez nas rodziny. Poszczególne klasy stworzą dodatkowo listy, kartki lub plakaty, aby złożyć rodzinie życzenia w imieniu całej społeczności szkolnej.

KTO POTRZEBUJE POMOCY? Rodzina, której pomagamy to Pani Joanna i jej najbliżsi, których życie zmieniło się od kiedy dowiedzieli się o chorobie kobiety, jaką jest nowotwór dróg moczowych. Córka Pani Joanny, Karolina, samotnie wychowuje swojego syna, którego ojciec nie żyje. Na jej barkach spoczęły obowiązki związane z opieką nad małym dzieckiem oraz chorą mamą, a na barkach męża Pani Joanny, Pana Mariusza, utrzymanie rodziny.

Więcej o rodzinie przeczytamy tutaj: Wybór rodziny – opis rodziny – Szlachetna Paczka

JAK MOŻEMY POMÓC? Serdecznie zachęcamy do włączenia się w zbiórkę poprzez dokonanie przelewu na konto Rady Rodziców (Bank Millennium 77 1160 2202 0000 0001 1981 4400) z dopiskiem „Szlachetna Paczka” w terminie do 6 grudnia 2020 roku.

Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się odmienić los rodziny, której pomagamy!