W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 6a, 7a i 8a wybrali się do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na niezwykłe wydarzenie taneczno – akrobatyczne.
„Don Kichot” to jeden z najpiękniejszych baletów klasycznych, zarówno pod względem kostiumów jak i wspaniałej muzyki. Spektakl w zwięzłej formie zaprezentował najbardziej charakterystyczne elementy pierwowzoru. Przez 80 minut spędzonych na niezwykłej Sali Operowej widzowie zostali przeniesieni do dawnej, barwnej Hiszpanii. Ta magnetyzująca podróż, prezentująca kunszt sztuki baletowej 170 tancerzy, została rozbudowana o niespotykane w baletach klasycznych akrobacje. Uczucia i przeżycia bohaterów zaprezentowane zostały językiem ruchu, który w szczególny sposób potrafi wyrazić nawet najgłębsze ludzkie emocje. Ten pełen pozytywnej energii spektakl oczarował widzów.
Uczniowie poszli zobaczyć przedstawienie i kibicować swoim koleżankom: Klarze Mrzewce z klasy 6a i Marii Wilczewskiej z klasy 7a, które występowały na scenie. Gratulujemy pięknego przedstawienia!