„II wojna światowa zostawiła w Lublinie tragiczny ślad – dawny hitlerowski obóz koncentracyjny na Majdanku. Codziennie wielu z nas, lublinian, pokonując drogę do szkoły, do pracy, do kolegi czy koleżanki, mija Pomnik Walki i Męczeństwa i patrzy na zabudowania, jakie pozostały po obozie. Często robimy to bezwiednie, bez zastanowienia… Przywykliśmy… Ale przecież historia tego miejsca nie może zostać zapomniana”.
W związku z 70 rocznicą wyzwolenia hitlerowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Historycznym przeznaczonym dla uczniów lubelskich szkół podstawowych i gimnazjalnych „Tutaj kiedyś był obóz…”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać pracę lub przygotować prezentację komputerową tematycznie związaną z Majdankiem.
Uczennica klasy 6a – Agata Sławińska, która napisała pracę o losach swojego dziadka – więźnia Majdanka, zajęła w tym Konkursie III miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie dziękujemy za udział i wielki wkład pracy i jednocześnie zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.