Jeszcze tak niedawno był wrzesień, a tu ani się obejrzeliśmy – nadszedł czas wakacji. Uczniowie uroczyście zakończyli dziś rok szkolny 2013/2014. Ostatni dzień w szkole dla klas młodszych rozpoczął się o godz. 8:00 od przedstawienia przygotowanego przez klasę 1b pod kierunkiem p. Eweliny Pastuszak. Mali artyści podpowiedzieli nam, że nie jest ważne, ile rzeczy zabierzemy na wakacje, ale z kim i jak ten czas spędzimy. Następnie dziewczynki z klasy 3a wykonały taniec z pomponami do piosenek „Waka Waka” i „Endless summer”. Po występach nadszedł czas na wręczenie nagród dla dzieci wyróżniających się w nauce i zachowaniu. Po rozdaniu nagród wszyscy spotkali się w klasach razem ze swoimi wychowawcami. Był czas na podziękowania i ciepłe słowa.
O 10:30 cała społeczność szkolna uczestniczyła w Eucharystii, którą w kościele parafialnym pw. Nawrócenia św. Pawła sprawował ks. Piotr Drozd.
Po Mszy św. uczniowie klas starszych udali się do szkoły na uroczyste zakończenie. Siostra Dyrektor w swoim przemówieniu podsumowała miniony rok oraz podziękowała: siostrom za wsparcie, modlitwę i obecność, rodzicom za zaangażowanie, nauczycielom za wysiłek włożony w kształcenie młodzieży oraz wszystkim uczniom za ich uśmiech, wysiłek, każdy dzień, który spędzili w szkole. A następnie wręczyła nagrody wyróżnionym uczniom, którzy wpisali się do Złotej Księgi, po czym uroczyście zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla uczniów, a także podziękowania rodzicom i pożegnanie klas VI. Po tych wydarzeniach wychowawcy ze swoimi klasami udali się do sal lekcyjnych, by indywidualnie pożegnać się ze swoimi wychowankami na czas wakacji.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy odniesionych sukcesów. Życzymy udanych wakacji, odpoczynku i nabrania sił na nawy rok szkolny 2014/2015!