23 maja uczniowie klasy 5a pod opieką p. Moniki Król i p. Alberta Króla wyruszyli na południe Polski w Pieniny. Zaczęliśmy podbój Pienin spokojnie, bo od spaceru Wąwozem Homole oraz doliną Biała Woda w Małych Pieninach, następnie przejechaliśmy do Szczawnicy na nocleg.
Drugi dzień zaczęliśmy od spływu pontonami przełomem Dunajca. Była to niesamowita atrakcja dla dzieci. Podzieleni na dwie grupy płynęliśmy podziwiając piękno krajobrazu górskiego. Czasem fale Dunajca wdzierały się na ponton, lecz przemoczone ubrania były tylko dodatkową frajdą. Kolejne atrakcje to wizyta przy Zaporze wodnej w Niedzicy – spacer po koronie zapory, spacer do ruin Zamku Czorsztyńskigo – średniowiecznej warowni, z której już niewiele pozostało, ale jest wspaniałym punktem widokowym, skąd rozpościera się panorama na Pieniny Spiskie i jezioro Czorsztyńskie. Przejazd do Kluszkowców i spacer ścieżką dydaktyczną tzw. Wąwozem Papieskim: Trasa biegnie wzdłuż starego kamieniołomu i obfituje w wspaniałe krajobrazy. Oprócz poznania fauny i flory jaka znajduje się na nietypowej górze Wdżar poznaliśmy historię kamieniołomu, strukturę geologiczną góry, zapoznaliśmy się z miejscowymi legendami oraz odwiedziliśmy miejsce, w którym Jan Paweł II odprawił Mszę Świętą.
Trzeci i ostatni dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wjazdu kolejką linową na Palenicę i wyprawiliśmy się grzbietem małych Pienin do Jaworek. Po obiedzie zmęczeni, ale szczęśliwi wyruszyliśmy w drogę powrotną do Lublina. Podczas całej wycieczki towarzyszyła nam piękna pogoda i doskonały humor. Z niecierpliwością czekamy na następną wycieczkę.