Wielki Tydzień to szczególny czas w życiu chrześcijanina, te kilka dni zawiera w sobie wszystko, co dla nas najważniejsze: Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Społeczność naszej szkoły spędziła ten czas modląc się o pokój na Ukrainie: uczniowie wraz z siostrami i nauczycielami na dużej przerwie, wieczorem całe rodziny spotykały się o 20 na Koronce do Bożego Miłosierdzia. W Wielki Poniedziałek odbyła się również akcja pakowania paczek świątecznych dla rodzin uchodźców, które przebywają pod opieką rodzin z naszej społeczności szkolnej. Zakupione przez Radę Rodziców produkty – kawa, herbata, baranek wielkanocny z ciasta, kabanosy, owoce w puszkach, a dla dzieci słodka paczuszka i piękne jaśki, w urszulańskich barwach oczywiście:) – zostały zapakowane przez siostrę Katarzynę Słowik oraz uczniów z klas starszych. W każdej paczce znalazła się kartka z życzeniami świątecznymi wykonana przez poszczególne klasy oraz pięknie zdobiona pisanka.

Tym samym zakończyła się akcja, która zaangażowała całą naszą społeczność: najpierw rodzice oraz dzieci ofiarowali pieniądze, potem wszystko zostało zakupione
i przytransportowane do szkoły przez RR, przy pakowaniu paczek pomagali zarówno przyszli uczniowie jak i Ci, którzy niedługo będą absolwentami a nad całością czuwały siostry. Mamy nadzieję, że paczki przygotowane przez nas będą dla rodzin ukraińskich znakiem nadziei i naszej solidarności.