Uczniowie naszej szkoły biorą udział w 7 edycji programu edukacyjnego „Finansoaktywni” Ministerstwa Finansów. Tegoroczna edycja programu „Podatki. To się opłaca” ma na celu uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Uczniowie poznali między innymi rodzaje i mechanizm działania podatków oraz dowiedzieli się jakie mają znaczenie dla budżetu państwa.

Dowiedzieli się czym zajmuje się resort finansów i jaką rolę odgrywa Krajowa Administracja Skarbowa. W ramach projektu zachęcamy wszystkich uczniów do wirtualnego spaceru po Ministerstwie Finansów. Wnętrza budynku nie są znane szerokiemu gronu, bo nie jest on  na co dzień dostępny dla zwiedzających. Gmach Ministerstwa Finansów przy ul. Świętokrzyskiej 12 został zapisany do rejestru zabytków w 2012 roku. Ten okazały budynek kryje śmiałe połączenia stylów. Odzwierciedla zarówno odwagę architektów, jak i czasy w których powstał. Łączy to, co w latach 50. mogło wydawać się niemożliwe do pogodzenia: okazałość, rozmach, funkcjonalność i piękno w jednym. Budynek MF pełni kilka funkcji. Jest miejscem pracy dla 2411 osób, urzędem, ale i unikalnym zabytkiem na mapie Warszawy.

Przewidywany czas spaceru to 30 minut. Serdecznie zapraszamy w wirtualną podróż po niezwykłym gmachu Ministerstwa Finansów w Warszawie! – kliknij link.