Początek czegoś nowego budzi ciekawość i z takim nastawieniem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w świetlicy. W pierwszym tygodniu przypominaliśmy nasze zasady, aby wszyscy czuli się w świetlicowej grupie dobrze i bezpiecznie. Wzajemnie poznawaliśmy się i integrowaliśmy z nowymi koleżankami i kolegami z klas pierwszych. Witamy w świetlicy!
W kolejnym tygodniu rozmawialiśmy o miłości i rodzinie. Temat okazał się doskonałym pretekstem do jeszcze lepszego poznania się. Nagle okazało się, że są wśród nas tacy, którzy mieszkają poza Lublinem. Jedni mają liczne rodzeństwo, a inni są jedynakami. Zastanawialiśmy też nad sposobami okazywania miłości. Poruszyliśmy też problem tęsknoty za bliskimi.
We wrześniu dowiedzieliśmy się, skąd wzięły się pierwsze słodycze, jak powstaje czekolada. Próbowaliśmy rozstrzygnąć kwestię wpływu słodyczy na nasze zdrowie.
W tym roku szkolnym po raz pierwszy w historii naszej szkoły, i mamy nadzieję, że nie ostatni, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki- dzień wiary w siebie, kreatywności i odwagi. Motywem przewodnim dnia była oczywiście kropka, a historia dziewczynki o imieniu Vashti stała się inspiracją do wielu aktywności, mających na celu odkrywanie i rozwijanie talentów. Wszechobecne tego dnia, kolorowe kropki zdobiły nawet nasze stroje. W naszej świetlicy powstało też „Drzewo naszych talentów”- piękny efekt współpracy uczestników zajęć.
W ostatnim tygodniu września na zajęciach królowały zwierzęta domowe. Rozpoznawaliśmy ich odgłosy, zastanawialiśmy się, o czym powinien pamiętać odpowiedzialny opiekun domowych pupili? Rysowaliśmy też portrety naszych ulubionych zwierzątek, dzieląc się swoimi doświadczeniami na temat pielęgnowania kotów, psów, chomików, królików, żółwi, świnek morskich itp.storzeń domowych.
Wśród różnych aktywności w naszej świetlicy nie zabrakło czasu na ruch i zabawę na placu zabaw, mecze piłki nożnej, obserwacje zmieniającej się roślinności w ogrodzie, która powoli szykuje się do jesieni.
W tym roku szkolnym, ku zdziwieniu wielu osób;), mamy „Czwartki z książką” i „Filmowo-bajkowe piątki”. Wrześniowy repertuar filmów i dobór czytanych książek był dość bogaty i zróżnicowany, aby każdy mógł znależć w nim coś dla siebie. Wrzesień w naszej świetlicy zakończyliśmy lekturą interesujących pozycji książkowych, włączając się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
Tymczasem z ciekawością spoglądamy w przyszłość, co też przyniesie nam październik?