Kraków to miasto pełne urokliwych miejsc. Przekonali się o tym uczniowie klasy 3b, którzy w dniach 19 – 21 maja 2014 r., wybrali się do tego królewskiego grodu na wycieczkę. Pogoda była wprost wymarzona, a plan został całkowicie zrealizowany. Wśród najważniejszych punktów programu było Muzeum Przyrodnicze PAN, Podziemia Rynku, Katedra na Wawelu, Skarbiec i Zbrojownia, Smocza Jama, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach oraz ZOO. Nie zabrakło też spotkania z uczniami krakowskiej szkoły urszulańskiej, zabaw na szkolnym boisku, spaceru po Rynku Głównym, lodów na Grodzkiej, wspólnego zdjęcia z Adasiem, czyli przy pomniku Adama Mickiewicza.
Sami uczestnicy jednym zdaniem tak opisują ten czas pełen wrażeń: Wycieczka do Krakowa była bardzo śmieszna i fajna (S. I.), Pouczająca, ciekawa, męcząca, śmieszna i długa (J. K.), Bardzo podobało mi się w ZOO (M. H.) Była to bardzo ciekawa wycieczka i zwiedziliśmy dużo interesujących miejsc (A. O.), Wycieczka była fajna i przyjemna. Najbardziej podobał mi się Wawel (I. G.), Mi podobała się jazda pociągiem i fabryka cukierków (M. K.), Kraków to bardzo ładne miasto i wiele jest w nim do zwiedzania (T.T.), Wycieczka była super! Nocowaliśmy w pokojach z łóżkami piętrowymi (P. D.), Nasza wycieczka była super! Najfajniejszy był Rynek Główny (M. S.)
Nieoceniona była obecność i pomoc naszych opiekunów, którym dziękujemy za troskę, by te dni upłynęły radośnie i bezpiecznie.