Uczniowie klasy 4b w ramach klasowej wycieczki integracyjnej, udali się na dwudniowy pobyt w Góry Świętokrzyskie. Program był bardzo bogaty i interesujący. Najpierw udaliśmy się do Nowej Słupi i stamtąd przeszliśmy, szlakiem leśnym na Święty Krzyż. Po obejrzeniu Zespołu Klasztornego, założonego przez Benedyktynów oraz eksponatów Muzeum Przyrodniczego Świętokrzyskiego Parku Narodowego, była okazja do zrobienia zdjęć na platformie widokowej przy rumowisku skalnym (tzw. gołoborzu). Zejście z Łysej Góry zaplanowaliśmy tak, aby trafić do Huty Szklanej. Powstało tam dość nietypowe miejsce.
To Średniowieczna Osada, w której czas cofa się o kilka stuleci. Gdy tylko przekroczyliśmy bramę Osady poczuliśmy się, jakby wehikuł czasu przeniósł nas w odległą przeszłość.
XI i XII-wieczne zagrody. Warsztaty oraz Dom Zielarki zaprosiły nas do odbycia niesamowitej podróży w czasie. Po tak intensywnym dniu czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Było to ognisko z okazji Dnia Dziecka. Kolejny dzień również obfitował
w ciekawe wydarzenia. Po śniadaniu udaliśmy się do Chęcin na zwiedzanie Ruin Zamku Królewskiego. Kolejnym przystankiem była Jaskinia Raj. Na zakończenie naszej wycieczki odwiedziliśmy Zagnańsk a tam, pomnik przyrody- Dąb Bartek. Rozmów, śmiechu i śpiewu było co niemiara. Uczniowie wrócili do Lublina z nadzieją na kolejny wyjazd w przyszłym roku.