Na tegoroczną edycję Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego “Wyobraźnia ukryta w pisance” przysłano 445 prac z 42 placówek edukacyjnych: szkół i przedszkoli z województwa lubelskiego. Wszystkie pisanki były fantastyczne, starannie wykonane, oryginalne, wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi, niezwykle pomysłowe, dlatego zadanie komisji konkursowej było, jak co roku, wyjątkowo trudne.

Komisja Konkursowa w składzie:
1. Pan Wojciech Bogucki – opiekun merytoryczny Muzeum Pisanki w Ciechanowcu
2. dr hab. Zbigniew Stanuch, Katedra Intermediów i Rzeźby, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny, UMCS Lublin
3. mgr Danuta Szewczyk-Prokurat, historyk sztuki
4. mgr Joanna Frydrych-Staszczak, koordynator konkursu, nauczyciel plastyki SPSUUR Lublin
5. mgr Iwona Jagła-Izdebska, koordynator konkursu, SPSUUR Lublin
6. mgr Bożena Szypuła, koordynator konkursu, SPSUUR Lublin
obradowała zdalnie w dniach 26-30.03.2021.W ocenie prac konkursowych ważna była nie tylko kreatywność czy sposób wykonania, ale przede wszystkim samodzielność tworzenia pisanek.

Komisja przyznała tytuł LAUREATA 36 uczestnikom konkursu
– lista laureatów: plik pdf LAUREACI Pisanki 2021

Bardzo dziękujemy wszystkim Dzieciom, które podjęły trud wykonania pisanki wielkanocnej. Dziękujemy także Rodzicom i Nauczycielom, którzy motywowali swoich podopiecznych do wykonania tych niepowtarzalnych prac.

W tym roku, z powodu pandemii, uroczysta gala wręczenia nagród nie odbędzie się. Nagrody można odbierać na portierni Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie, ul. Narutowicza 8 w terminie 12-30.04.2021 w godz. 8-15 (wejście od tyłu budynku).

Wszystkim życzymy spokojnych Świąt Wielkanocnych, w zdrowiu i radości.