„Znajdziesz mnie w bibliotece” – pod takim hasłem w dniach od 8 do 15 maja będzie przebiegał XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2021. Tegoroczne hasło pozwala myśleć o bibliotece, jako o miejscu, które zaprasza do przyjścia, gdzie można odnaleźć, spotkać, przyjaciela, przyjaciółkę, gdzie czeka nas przygoda, osobiste przeżycia, gdzie w naturalny sposób wracają do nas obrazy bohaterów książek, filmów, piosenek.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w dwóch konkursach: plastycznym oraz filmowym.

Konkurs plastyczny „Co robią uczucia?”, został zainspirowany książką pod tym samym tytułem Tiny Oziewicz. Według autorki: „Ciekawość zawsze wspina się najwyżej jak może – na czubek drzewa, na dach lub na komin. Radość skacze na trampolinie. Wdzięczność ogrzewa. Lęk siedzi w zardzewiałej puszce w ciemnym rogu pod szafą. Ma tam ulubioną kryjówkę bez okien i drzwi. Na świat spogląda przez szparkę pod wieczkiem. Wyobraźnia wędruje niewydeptaną ścieżką. Spokój głaszcze psa. Zawiść…, kompleksy…, wolność…, gościnność…, współczucie…, wstyd…, duma…, odwaga…, szczęście…, cierpliwość…, smutek…, zaufanie…, niepokój…, nostalgia…, życzliwość…, zachwyt…, złość…, strach…, zadowolenie…, tęsknota…, nadzieja…, samotność…, nienawiść…, przyjaźń…, miłość… A gdzie to wszystko mieszka? W nas.”

Zadaniem konkursowym jest przelanie odpowiedzi na pytanie – Co Waszym zdaniem robią uczucia? Jak wyglądają?. Zilustrujcie uczucie z którym lubicie przebywać lub takie, które Wam bardzo przeszkadza i go nie znosicie.

Technika plastyczna, format, materiały – dowolne.

Konkurs filmowy – nakręć krótki film o kimś kto biegnie do biblioteki, aby znaleźć kogoś, coś, a może tak naprawdę siebie pośród innych ludzi, książek, bo przecież biblioteka to miejsce, gdzie zawsze kogoś znajdziesz, wystarczy tylko chcieć. Film maksymalnie 3 minutowy.

Na Wasze prace czekamy do 17 maja.