0.1 C
Województwo lubelskie
wtorek, 19 marca, 2024

Koła zainteresowań

Gimnastyka korekcyjna z elementami integracji sensorycznej dla klas 1-3

Zajęcia prowadzone są w celu zapobiegania wadom postawy, które mogą być skutkiem słabego umięśnienia oraz nieprawidłowych nawyków.

W związku z szerokim rozwojem nowych technologii i niską aktywnością fizyczną dzieci w wieku szkolnym wymagają specjalnego ruchu korekcyjnego. Motywacją do uczestnictwa w zajęciach są metody ich prowadzenia: gry i zabawy ruchowe, tory przeszkód, ścieżki zdrowia lub zajęcia z nietypowymi przyrządami np.: deskorolki, ścianki wspinaczkowe, huśtawki, klocki, piłki, maty, równoważnie. Atrakcyjności zajęciom dodaje wykorzystywanie elementów integracji sensorycznej. Podczas zajęć będziemy nie tylko egzekwować poprawne wykonanie ruchu w skorygowanej postawie, ale też oddziaływać na zmysły jak: dotyk, wzrok, słuch, węch. Dzięki celowanym ćwiczeniom w formie zabawy doprowadzamy do korekcji postawy ciała oraz poprawy parametrów i osiągnięć nie tylko na poziomie fizycznym, ale również społecznym i edukacyjnym. Zajęcia prowadzone są przez fizjoterapeutkę w formie grupowej. Dla klas 1 zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, dla klas 2 oraz 3 raz w tygodniu.

Zapraszam, Aneta Daruk.

Podróże po literaturze dla klas 1-3

Czytanie jest podróżą i to właśnie podczas zajęć odkryjemy największe tajemnice naszych literackich ulubieńców. Dowiemy się, między innymi, gdzie mieszkał mały jelonek Rogaś, gdzie tak naprawdę znajduje się Solilandia – tajemnicza kraina Soliludków, jaka jest prawdziwa Historia żółtej ciżemki, czy Koziołek Matołek dotarł do Pacanowa? Wspólnie przeżyjemy wiele przygód i rozwiążemy nie jedną zagadkę. Już wkrótce ruszamy w drogę!

Zapraszam, Małgorzata Szponar.

Koło kulinarne dla klas 1-3

Wszystkich uczniów klas młodszych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i zdolności kulinarne zapraszamy na zajęcia koła „Kulinarne fantazje”.

Wspólne przygotowywanie posiłków uczy nie tylko gotowania, ale rozwija wyobraźnię i doskonale integruje grupę. Dzieci uczestnicząc w warsztatach  kulinarnych  poznają i rozróżniają owoce, warzywa i inne składniki potrzebne w kuchni; rozwijają  swoją kreatywność, zdolności manualne, uczą się planowania swojej pracy oraz współpracy z innymi a także czerpania przyjemności z gotowania. Nade wszystko jednak doskonalą umiejętności matematyczne.
Jeżeli uwielbiasz ważyć, odmierzać, przesypywać, mieszać, smakować to koło jest dla Ciebie.

Zapraszam, Katarzyna Wrzos.

Koło plastyczne dla klas 1-3

To zajęcia dla dzieci, które mają ochotę na spotkanie ze sztuką. Podczas zajęć uczniowie będą pracowali z różnego rodzaju materiałami naturalnymi (np. drewno, sznurek, szkło, wełna, gips, masa papierowa czy materiałami plastycznymi). Pobudzając wyobraźnię, rozbudzają ciekawość, kształtują kreatywność oraz uwrażliwiają na piękno i estetykę. Na zajęciach mali artyści samodzielnie wykonają elementy dekoracji wykorzystując różne metody i formy pracy. Koło kreatywno – artystyczne to również spotkanie ze sztuką teatralną…

Zapraszam, Beata Król.

Koło języka angielskiego dla klas 1-3

Jeśli chcesz dogadać się z kimś z innego kraju w języku angielskim, przyjdź na te zajęcia. Poznasz potrzebne słownictwo, zwroty a wszystko w formie gier, projektów i zabaw. Nauka języka angielskiego z nami jest Super Fun!

Zapraszam, Monika Pąsiek.

Zajęcia sportowe dla klas 1-3

Wszystkich spragnionych gier zespołowych oraz o niespożytkowanych pokładach energii zapraszam na pozalekcyjne zajęcia sportowe. Aktywność fizyczna zapewnia nie tylko prawidłowy rozwój ruchowy. Przeżycia, jakie towarzyszą grom zespołowym rozwijają poczucie jedności w grupie i wzmacniają ducha zespołu dostarczając przy tym dużo radości i satysfakcji. Zajęcia skierowane są dla wszystkich chętnych uczniów klas 1-3.

Do zobaczenia na boisku, Michał Łuczak.

Scholka dla klas 1-3

„Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź,
tam dobre serca mają…”
Johan Wolfgang von Goethe

Zapraszam uczniów, którzy chcą wielbić Boga śpiewem.

s. Lidia Olszówka.

Dzieci Maryi dla klas 1-3

Zapraszam wszystkich uczniów z klas 1 -3, którzy chcą żyć duchem maryjnym i szerzyć cześć Najświętszej  Maryi Panny Niepokalanej.

Dzieci Maryi powstały pod wpływem objawień Matki Bożej św. Katarzynie Labouré w 1830, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu. Zostało zatwierdzone przez papieża Piusa IX dnia 20 czerwca 1847 roku. Jest ono zarejestrowane w Papieskiej Radzie Świeckich. Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryi osiąga swój cel poprzez korzystanie z takich środków jak: przeżywanie Eucharystii, kontemplację osoby Maryi, naśladowanie Maryi i praktykowanie Jej cnót, rozpowszechnianie i noszenie Cudownego Medalika zgodnie z obietnicą zawartą w słowach Maryi: „Wszyscy, którzy nosić go będą otrzymają wiele łask”, poznawanie historii objawień Matki Bożej św. Katarzynie Labouré i symboliki Cudownego Medalika. Hasłem Stowarzyszenia są słowa: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. Dzieci Maryi idąc za wezwaniem Matki Bożej wypowiadają tę modlitwę jak najczęściej. Zawołaniem Dzieci Maryi są słowa: „Cześć Maryi” odp.: „Cześć Niepokalanej”. Znakiem rozpoznawczym członków stowarzyszenia na całym świecie jest medal Niepokalanej objawiony św. Katarzynie Labouré.

Zapraszam, s. Lidia Olszówka.

Kurs szydełkowania dla uczniów klas 3

Dzieci w formie zabawy poznają zasady posługiwania się szydełkiem i nauczą się podstawowych splotów. Będą przy tym wykorzystywały działania matematyczne do obliczania ilości ściegów i porównywania ich ze schematami. Po opanowaniu zasad techniki będą wykonywać proste formy geometryczne, pozwalające na tworzenie małych zabawek oraz ozdób.

Zapraszam, Małgorzata Szponar.

Ognisko misyjne dla klas 1, 2 i 3

Włączamy się w działalność Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które tworzą „mali misjonarze” całego świata poprzez modlitwę, entuzjazm i konkretne zaangażowanie. Poznajemy kraje misyjne, pracę misjonarzy oraz problemy, z jakimi borykają się rówieśnicy na różnych kontynentach. W naszej szkole bije prawie sto serc, które modlitwą i ofiarą chcą towarzyszyć najbardziej potrzebującym. Troszczymy się o to, aby raz rozpalony ogień miłości do misji obejmował coraz większa liczbę dzieci i dorosłych.
Systematyczna formacja misyjna dokonuje się poprzez:
• codzienną modlitwę za rówieśników w krajach misyjnych i za misjonarzy, którzy w dalekich krajach głoszą Dobrą Nowinę,
• realizację programu podczas cotygodniowych spotkań,
• przygotowywanie obchodów z okazji Tygodnia Misyjnego, Misyjnego Dnia Dzieci, Kolędników Misyjnych, akcji- Dzieci komunijne dzieciom misji
• przygotowanie nabożeństw, apeli misyjnych,
• lekturę czasopisma „Świat Misyjny”,
• uczestnictwo w specjalnych spotkaniach z misjonarzami, w wycieczkach i kongresach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci,
• podejmowanie różnorodnych akcji misyjnych, kiermasz mających na celu konkretną pomoc,
• korespondencję z misjonarkami,
• adopcję dzieci z Afryki.

Zapraszam, s. Urszula Kupczyk.

Koło ``Uczymy Dzieci Programować`` dla klas 1-3

„Uczymy Dzieci Programować” to ogólnopolski program edukacyjny, którego głównym celem jest stopniowe i odpowiedzialne wprowadzenie dzieci w świat cyfrowy. Dzieci w sposób świadomy, czynny i twórczy uczą się korzystania z nowoczesnych technologii. Jednocześnie rozwijają logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukają różnych rozwiązań, analizują i wybierają te najbardziej optymalne. Na zajęciach uczniowie poznają podstawy programowania, kodują, ćwiczą koncentrację, spostrzegawczość, uczą się pracy w zespole, a przy tym świetnie się bawią. Poprzez programowanie uczniowie kształtują umiejętności, których uniwersalność sprawia, że przydadzą się im na każdym etapie ich życia.

Zapraszam, Karolina Wilkołaska.

Koło teatralne dla klas 1-3

Zajęcia teatralne stanowią szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej dla uczniów klas młodszych. Wpływają korzystnie na wszechstronny rozwój dziecka, stanowią również uzupełnienie treści programowych, sprzyjają poszerzaniu i utrwalaniu wiadomości. Są wspaniałym pomysłem na dobre spędzenie czasu wolnego. Koło teatralne stwarza dobrą atmosferę grupową i spełnia funkcję terapeutyczną. Zabawy w teatr pomagają w rozwijaniu wrażliwości estetycznej, ukazywaniu piękna utworów literackich, wzbogacaniu wiedzy o świecie, wychowaniu społecznym i wyzwalaniu twórczej ekspresji. Wzbogaca się także aktywność, która przybiera coraz to nowsze formy, przechodząc stopniowo w świadomą twórczość. Uczestnictwo dzieci w kółku teatralnym stwarza sytuacje, w których wyzwala się ich spontaniczność, chęć porównywania własnych doświadczeń z przeżyciami koleżanek i kolegów.

Zapraszam, Grażyna Antoniak.

Rusz głową dla klas 1-3

Odkryj zasadę, zgodnie z którą uszeregowane są liczby i odgadnij, jaka liczba będzie następna… Narysuj ilustrację do usłyszanego wiersza… Wymyśl kilka nowych zastosowań krzesła…
Na zajęciach RUSZ GŁOWĄ będziemy rozwijać logiczne myślenie, kreatywność, dociekliwość. Będziemy pobudzać aktywność i twórcze myślenie. Będziemy uczyć się współpracy w grupie, kształtować właściwe postawy i charakter młodego człowieka. Wykorzystamy do tego wiele naszych zmysłów! Przyjdź i przekonaj się.

Zapraszam, Agnieszka Golec

Zajęcia dla uczniów zdolnych matematycznie dla klas 3

Zajęcia dla uczniów klas 3 uzdolnionych matematycznie.

Koło prowadzi p. Katarzyna Wrzos i, rozpoznając zdolności matematyczne uczniów, zaprosi ich indywidualnie.

Zajęcia dla uczniów z trudnościami matematycznymi dla klas 1-3

Zajęcia dla uczniów z trudnościami w zakresie umiejętności matematycznych.

Koło prowadzi p. Katarzyna Wrzos, rozpoznając uczniów, którym przyda się dodatkowa pomoc w zakresie umiejętności matematycznych, zaprosi ich indywidualnie.

Koło przyrodnicze „Przyjaciele świetlika” dla uczniów klas 1-3

Głównym celem zajęć jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Przyjaciele świetlika – koło skierowany jest do uczniów klas 1-3. Na zajęciach uczniowie będą zgłębiać wiedzę z dziedziny przyrody w formie ciekawych eksperymentów, filmów, doświadczeń i nie tylko. Podczas warsztatów będziemy pogłębiać świadomość, że wszystko, co dzieje się w naturze, ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Ponadto, doświadczenia przeprowadzane w warunkach domowych i szkolnych pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie kolegów oraz rodziny. Zajęcia mają również na celu pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.

Zapraszam, Beata Król.

ARDUINO

Jest to koło, zrzeszające młodych konstruktorów, którzy interesują się budowaniem własnych urządzeń elektronicznych oraz programowaniem. Na zajęciach, skupiamy się głównie na poznawaniu środowiska Arduino, oraz świata elektroniki i mikrokontrolerów. Podczas zajęć uczniowie realizują zadania, które mają na celu stworzenie prostego, lecz ciekawego urządzenia, które można wykorzystać w praktyce. Np: termometr z wilgotnościomierzem oraz wyświetlaczem, odległościomierz ultradźwiękowy, „disco-dioda” lub dzwonek do drzwi. Warto dodać, że koło prowadzi nasz absolwent – student mechatroniki na naszej Politechnice Lubelskiej”

Szachy dla klas 1-3 i 4-8

Szachy pomagają lepiej zrozumieć otaczający świat i samego siebie. Uczą obiektywizmu, logicznego myślenia, wyobraźni w planowaniu i rozwiązywaniu problemów, a są to wartości nieocenione, szczególnie ważne w rozwoju intelektualnym młodego człowieka.
Szachy kształcą charakter i wolę. W szachach można zwyciężyć jedynie poprzez poznanie swoich błędów i poprzez nieustanną walkę ze swoimi wadami i słabościami. Tak samo jak w życiu.

Zapraszam, Paweł Stoma.

Schola liturgiczna dla klas 4-8

Na kole będziemy przygotowywać liturgie mszy świętych, poznawać nowe pieśni, uczyć się śpiewu psalmów, przygotowywać aranżacje muzyczne. Będziemy także kształtować właściwą emisję głosu, a w tym wszystkim cieszyć się muzyką i śpiewem 🙂

Zapraszam, s. Małgorzata Niemiec.

Zespół wokalny dla klas 4-8

Muzyka odgrywa ważną rolę w wychowaniu dziecka, w przygotowaniu do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Przez praktyczna działalność stwarza uczniowi możliwość spontanicznej, odtwórczej i twórczej ekspresji muzycznej, umożliwia rozwój zdolności i umiejętności muzycznych. Regularny i przemyślany kontakt z muzyką rozbudza zamiłowania do muzykowania indywidualnego lub zespołowego.

Celem prowadzenia zajęć wokalnych jest:
1. Kształtowanie upodobań i zamiłowań muzycznych.
2. Kształcenie głosu i umiejętności posługiwania się nim.
3. Kształcenie słuchu wysokościowego, harmonicznego oraz wrażliwości intonacyjnej.
4. Wyposażenie uczniów w podstawowe umiejętności wokalne.
5. Kształcenie właściwych i pożądanych nawyków z w czasie śpiewu.
6. Kształtowanie postawy szacunku i tolerancji dla różnorodności gatunków i stylów muzycznych.
7. Kształcenie dykcji i barwy głosu.
8. Stopniowe poszerzanie skali głosu dla zespołu wokalnego jak również dla solistów według indywidualnych możliwości.
9. Przygotowanie uczniów do występów przed publicznością.

Zapraszam, Anna Kapica Świstak.

Koło gitarowo-bębnowe dla klas 4-8 (grupy: początkująca i zaawansowana)

Koło gitarowe ma na celu poznawanie, uczenie i utrwalanie umiejętności gry na gitarze klasycznej. Podczas zajęć zapoznasz się i zaprzyjaźnisz z instrumentem jakim jest gitara klasyczna.
Systematyczne spotkania uczniów i swobodna atmosfera stwarzają doskonałe warunki do polubienia gry i uczenia się jej z przyjemności a nie z obowiązku. Nauka odbywa się na dwóch poziomach trudności:
grupa początkująca ( nauka akordów, dźwięków, nazw strun, strojenia gitary, nauka prostych piosenek)
grupa zaawansowana (utrwalanie i szlifowanie nabytych w poprzednich latach umiejętności, uczenie się nowych piosenek, przygotowanie niektórych uczniów do pomocy w oprawie muzycznej liturgii Mszy Świętej).Tematyka zajęć obejmuje różne zagadnienia dotyczące gry na gitarze jak i samego instrumentu. Podczas zajęć przygotujesz się do samodzielnego podejmowania inicjatywy muzycznej w grze na gitarze, nauczysz się stroić gitarę, odczytywać prawidłowo akordy
i dźwięki, przygotowywać samemu swoje ulubione piosenki i nie bać się grać i śpiewać.

 Zapraszam, Dominik Kosiorek.

Koło informatyczne dla klas 4-8

Zajęcia z informatyki kierowane są do uczniów klas IV – VIII chcących pogłębić swoje wiadomości i umiejętności zdobyte na lekcjach informatyki. Zamiast siedzieć godzinami nad książką, dzieci mogą zaobserwować wiele zjawisk w trakcie zabawy: jak działają przekładnie, jaki wpływ na konstrukcję ma grawitacja, na jakiej zasadzie działają czujniki i silniki, co spowalnia, a co przyspiesza ruch robota – wszystko to podczas zabawy!

W dobie rozwoju technologii informatycznej umiejętność konstruowania robotów oraz ich programowania stają się cenną umiejętnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, pragnących rozwijać się w tej dziedzinie zapraszam do udziału w zajęciach!

Zapraszam, Andrzej Paździor.

Piłka nożna dla klas 6-8 - reprezentacja szkoły

Zajęcia dedykowane dla osób związanych z piłką nożną chcących rozwijać swoją pasję. Na lekcjach kształtujemy ciało i umysł w duchu sportowej rywalizacji. Doskonalimy technikę piłkarską i wiedzę z zakresu rozumienia gry w piłkę nożną.
Stanowimy piłkarską reprezentację szkoły!

Zapraszamy, Wojciech Nowomiejski, Albert Król, Michał Łuczak.

Plastyczne inspiracje dla klas 4-7

Głównym założeniem i celem koła plastycznego będzie kształtowanie osobowości dziecka poprzez kontakt ze sztuką  i uprawianie jej zgodnie z posiadanymi uzdolnieniami i zainteresowaniami dziecka. Uczniowie będą mieli okazję poznać różnorodne techniki plastyczne, począwszy od prac w ołówku i tuszu, poprzez malowanie farbami, bibułami, wycinanie, kalkowanie, prasowanki, monotypie, prace w linorycie czy technikach mieszanych. W zależności od pomysłów będziemy podejmować różne tematy, przy jednoczesnym uwzględnieniu prac konkursowych. Chcemy aktywnie spędzać ten łącząc kreatywność, indywidualizm i swobodną ekspresję twórczą ucznia.

Zapraszam, Joanna Frydrych-Staszczak.

Koło ORIGAMI dla klas 1-3

Co to jest orgiami? To tradycyjna sztuka składania papieru, która pochodzi z dalekiej Japonii. Nazwa pochodzi od połączenia dwóch słów ORI- zginać i KAMI – papier. Podczas wspólnych zajęć będziemy mieli okazję stworzyć różnorodne figury, takie jak zwierzęta czy rośliny,  wykorzystując do tego tylko kartki papieru. Zajęcia koła orgiami mają za zadanie rozwijać, kształtować, odkrywać Wasze talenty i zdolności.

Zapraszam, Katarzyna Gawrońska.

Koło śmiechu dla klas 4-6

Dlaczego warto się śmiać? Śmiech poprawia samopoczucie, obniża stres, dotlenia organizm, poprawia krążenie, zwiększa poziom hormonów szczęścia!

Zapraszam, Justyna Cichosz-Buska.

Fabryka literatury dla klas 4-8

Słowa, teksty, rozdziały… a może książki? Chciałbyś poczuć się jak pisarz, poeta albo dramaturg? Zapraszamy na zajęcia z twórczego pisania. To płaszczyzna, gdzie każdy może pracować nad swoim warsztatem pisarskim, zgłębiać wiedzę o wybitnych twórcach literatury polskiej i światowej, poznawać nowości czytelnicze i zwyczajnie przebywać wśród słowa pisanego i mówionego. Tworzone przez nas prace będą zgłaszane do różnych konkursów literackich i prezentowane społeczności szkolnej.

Zapraszam, Mateusz Dąbrowski.

Podróże kulinarne dla klas 7-8

Koło kulinarne przeznaczone jest dla uczniów klas VII-VIII, pragnących rozwijać swoje zainteresowania kulinarne oraz poznawać ciekawe potrawy z różnych części świata. Uczniowie wspólnie planują i przygotowują posiłki, uczą się gotowania, rozwijają wyobraźnię i doskonalą umiejętności matematyczne.

Zapraszamy, Iwona Jagła-Izdebska, Bożena Szypuła.

Zajęcia dla uczniów zdolnych z matematyki dla klas 4-8

Zajęcia dla uczniów pragnących rozwijać swoje zainteresowania matematyczne.

Zapraszamy, s. Monika Orzechowska, Aleksandra Nużka.

Rozpoznając zdolności uczniów w zakresie matematyki nauczyciele zaproszą indywidualnie uczniów na zajęcia.

Zajęcia dla uczniów zdolnych z języka angielskiego dla klas 4-8

Zajęcia prowadzą:
p. Justyna Cichosz-Buska
p. Bożena Szypuła
p. Paulina Cichoń-Kołoda
Rozpoznając zdolności uczniów w zakresie języka angielskiego nauczyciele zaproszą indywidualnie uczniów na zajęcia.

Zajęcia dla uczniów zdolnych z języka polskiego dla klas 7-8

Zajęcia dla uczniów pragnących rozwijać swoje kompetencje polonistyczne.
Rozpoznając zdolności uczniów w zakresie języka polskiego nauczyciele zaproszą indywidualnie uczniów na zajęcia.

Zapraszam, Mateusz Dąbrowski.

Koło kuratoryjne z j. hiszpańskiego dla klas 7-8

Zajęcia przygotowujące do konkursów z j. hiszpańskiego.
Rozpoznając zdolności uczniów w zakresie języka hiszpańskiego nauczyciel zaprosi indywidualnie uczniów na zajęcia.

Zapraszam, Aleksandra Zając.

Zajęcia dla uczniów zainteresowanych historią dla klas 5-8

Zajęcia historyczne są przewidziane dla uczniów klas 5-6 oraz 7-8.
Rozpoznając zdolności i zainteresowania historyczne nauczyciel zaprosi indywidualnie uczniów na zajęcia.

Zapraszam, Donata Garbala.

Koło kuratoryjne z fizyki dla klas 8

Zajęcia przygotowujące do konkursów fizycznych.
Rozpoznając zdolności uczniów w zakresie fizyki nauczyciel zaprosi indywidualnie uczniów na zajęcia.

Zapraszam, Lidia Zimoląg.

Koło kuratoryjne z chemii dla klasy 8

Zajęcia przygotowujące do konkursów chemicznych.
Rozpoznając zdolności uczniów w zakresie chemii nauczyciel zaprosi indywidualnie uczniów na zajęcia.

Zapraszam,  Iwona Jagła- Izdebska.

Zajęcia dla uczniów zdolnych z geografii dla klas 7-8

Zajęcia są prowadzone dla uczniów klas 7-8, którzy lubią i interesują się geografią.
Rozpoznając zdolności uczniów w zakresie geografii nauczyciel zaprosi indywidualnie uczniów na zajęcia.

Zapraszam, Marta Muszyńska.

Koło biologiczne dla klas 5-6 i 7-8

Program koła biologicznego przeznaczony jest nie tylko dla uczniów szczególnie zainteresowanych biologią, ale również uczniów, którzy dopiero odkrywają swoje pasje i zainteresowania. Treści realizowane na zajęciach koła są bardzo różnorodne, więc każdy młody odkrywca jest w stanie znaleźć coś dla siebie – od budowy roślin czy zwierząt, po anatomię człowieka, aż po eksperymenty. Zajęcia te mają również na celu właściwe, konsekwentne wdrażanie i przygotowywanie uczniów do udziału w konkursach o tematyce biologicznej.

Zapraszam, Małgorzata Król-Momot.

Koło ogrodnicze

Zajęcia ogrodnicze skierowane są do uczniów, którzy mają potrzebę bliższego kontaktu z naturą i chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat roślin ozdobnych i warzyw oraz ich uprawy.

Celem prowadzonych zajęć ogrodniczych jest:

  1. Podniesienie świadomości proekologicznej jako poprawy jakości życia człowieka.
  2. Oddziaływanie hortiteraputyczne.
  3. Rozwijanie wiedzy i umiejętności w zakresie podstawowych i bardziej skomplikowanych prac ogrodniczych.
  4. Nabycie umiejętności uprawy ekologicznych warzyw i kwiatów.

Zajęcia będą odbywały się w II semestrze roku szkolnego 2023/2024, prowadzone przez p. Katarzynę Horbowską-Zaranek, nauczyciela dyplomowanego, oligofrenopedagoga, absolwentkę Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Skip to content