niedziela, 13 czerwca, 2021

Koła zainteresowań

Koło języka angielskiego klasy 6-8

Koło języka angielskiego dla klas 6-8 adresowane jest do uczniów zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy w zakresie sprawności językowych, chcących poznać bliżej kraje anglojęzyczne, pragnących przystąpić do konkursów przedmiotowych.
Celem koła języka angielskiego jest:

 • rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim,
 • pogłębienie i rozszerzenie wiedzy w zakresie struktur leksykalno-gramatycznych,
 • rozwijanie i kształcenie umiejętności analogicznego myślenia, porównywania i wyciągania wniosków,
 • przygotowanie uczniów do udziału w konkursach językowych,
 • przygotowanie uczniów do skutecznego używania języka angielskiego w codziennych sytuacjach,
 • poznawanie świąt, tradycji i kultury krajów anglojęzycznych

Koło charytatywne klasy 4-8

“Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Jan Paweł II
Koło Charytatywne stwarza uczniom naszej szkoły możliwość do rozwoju najgłębszej sfery osobowości jaką jest zdolność bezinteresownego dzielenia się miłością. Naszym celem jest wywołanie radości na twarzach wielu osób przez niesienie im wielorakiej pomocy. Służą temu akcje charytatywne, które zamierzamy przeprowadzać w czasie całego roku szkolnego.
Udział w formacji i pracy Koła Charytatywnego:
• uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka;
• uczy właściwego podejścia do ubogich, chorych, cierpiących;
• rozwija zdolność niesienia pomocy;
• wskazuje jak można służyć osobistymi zdolnościami;
• uczy współpracy dla dobrego celu;
• kształtuje człowieka szlachetnego, który działa w swoim życiu w oparciu o najważniejsze prawo tj. przykazanie miłości Boga i bliźniego.
I Ty możesz zostać WOLONTARIUSZEM. Zapraszamy!

Fitness/taniec klasy 4-8

Fitness/taniec to zajęcia prowadzone przy muzyce, rozwijające poczucie rytmu, koordynację oraz wzmacniające poszczególne partie mięśniowe. Tworzone choreografie wpływają pozytywnie na kształtowanie umiejętności zapamiętywania.

euGeniuszek! Koło fizyko-chemiczne klasy 7-8

Podczas zajęć koła fizyko-chemicznego nasi uczniowie mają okazję odkrywać piękno nauk ścisłych wykonując samodzielnie różne doświadczenia, a także zastosować nabytą wiedzę teoretyczną w praktyce.
Celem koła fizyko-chemicznego jest:
• kształcenie umiejętności bezpiecznego posługiwania się odczynnikami, sprzętem laboratoryjnym i przyrządami podczas samodzielnego wykonywania doświadczeń,
• zbieranie danych z przeprowadzonych doświadczeń,
• rozwijanie umiejętności rozwiązywania zadań z zakresu chemii i fizyki,
• popularyzowanie wiedzy fizycznej i chemicznej wśród uczniów,
• rozszerzenie wiedzy chemicznej i fizycznej o treści wykraczające poza program, przygotowanie do konkursów.
Serdecznie zapraszamy!

Koło gier planszowych klasy 4-8

Dlaczego warto grać w gry planszowe? Bo są nie tylko wspaniałą formą rozrywki ale także wspomagają rozwój intelektualny, integrują i uczą tworzyć oraz zacieśniać więzy międzyludzkie. Uczą kontroli zachowania i emocji, gdyż w grupie zupełnie inaczej należy się zachowywać niż siedząc samemu przed monitorem komputera, gdy przeciwnik nie widzi naszej reakcji. Planszówki to nieraz złożone, pełne intryg i podstępów gry, w których do zwycięstwa prowadzi co najmniej kilka dróg, a każda rozgrywka jest inna. Strategia, która była dobra wczoraj, wcale nie musi sprawdzić się dziś czy jutro. Sprawdź się, jakim jesteś strategiem!

Planszówki dla mądrej główki klasy 1-3

Gry planszowe kształtują postawy koleżeńskie, uczą opanowania i cierpliwości, wyrabiają nawyki przestrzegania dyscypliny i reguł gry, uświadamiają graczom potrzebę współdziałania. Taka forma zajęć wpływa na doskonalenie liczenia, rozwijanie logicznego myślenia, kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie uwagi i skupienia.
Podczas tych zajęć uczestnicy będą mieli okazję wybierać, poznawać i grać w różne gry.

Kulturka klasy 1-3

Zajęcia poświęcone szeroko pojętej kulturze. Będziemy poruszać tematy z zakresu kina i teatru, książek, sztuk plastycznych, muzyki, wielokulturowości czy zabawy. Spróbujemy lepiej poznać swoje miasto. Odwiedzimy galerie, muzea bądź inne miejsca kulturalne. Po prostu miło spędzimy czas z kulturą!

Gimnastyka korekcyjna klasy 1-8

Lepiej zapobiegać niż leczyć…
W dobie obecnych czasów od najmłodszych lat dzieciom towarzyszą nowe technologie ułatwiające rozwój, usprawniające naukę, zapewniające rozrywkę. Są to wszelkiego rodzaju sprzęty, które wymuszają nie koniecznie zdrowy, dla młodego człowieka siedzący tryb życia. Dodatkowo kilka godzin dziennie spędzanych w szkolnej ławce, w fazie intensywnego wzrostu, nie sprzyja zachowaniu równowagi…
UMYSŁ= ZDROWE CIAŁO
W związku z tym zadaniem dorosłych jest zapewnienie koniecznej równowagi, poprzez zapewnienie celowanej, ciekawej, innej formy aktywności, którą może być na przykład gimnastyka korekcyjna.

Celem zajęć gimnastyki korekcyjnej prowadzonych w naszej szkole jest przede wszystkim działanie profilaktyczne, mające wykształcić u dzieci nawyk prawidłowej postawy jak również próba korekty wad już nabytych. Wszechstronny rozwój fizyczny i wspaniała zdrowa zabawa to kolejne korzyści z uczestnictwa w zajęciach.
Główne cele gimnastyki korekcyjnej to:
– profilaktyka i zapewnienie równowagi rozwoju ciała
– wyrównanie oraz ,,podciągnięcie” sprawności fizycznej
– ćwiczenia ogólnousprawniające w formie ciekawych gier i zabaw ruchowych
-korygowanie istniejących zaburzeń statyki ciała i doprowadzenie jej, o ile jest to możliwe, do stanu  prawidłowego, uznanego za prawidłowy
-wyrobienie nawyku prawidłowej postawy: w trakcie zabaw ruchowych oraz ćwiczeń korekcyjnych dzieci uczą się własnego ciała, odkrywają różnice pomiędzy postawą prawidłową a nieprawidłową. Poznają pozycje, w których można wypoczywać z korzyścią dla efektów korekcyjnych.
-wzmocnienie mięśni posturalnych odpowiedzialnych za prawidłową postawę, chód
Dzięki zajęciom korekcyjnym  wpływamy nie tylko na motorykę dzieci, lecz także na ćwiczenia poprawiające zdolności zapamiętywania , koncentracji, uwagi i spostrzegawczości. Rozbudzamy zamiłowanie do wszechstronnej aktywności, co z pewnością przyczyni się do lepszego startu w przyszłość.
Zajęcia odbywają się na terenie szkoły w specjalnej sali ruchowej z dużym zapleczem różnego rodzaju przyborów i przyrządów do ćwiczeń. Prowadzone są w małych maksymalnie 12 osobowych grupach przez nauczyciela- fizjoterapeutę. Dla każdego dziecka dwa razy w tygodniu.

Klub Podróżnika klasy 1-3

Jeśli jesteś ciekawy świata, lubisz podróże, gromadzisz ciekawostki o różnych zakątkach kuli ziemskiej, interesują Cię ludzie i ich zwyczaje oraz kultura, w jakiej żyją – dołącz do Klubu Podróżnika. Tym się zajmujemy. Poznajemy świat, ludzi, przyrodę, tradycje i zwyczaje, uczymy się mówić w danym języku. Oglądamy zdjęcia i filmy, czytamy legendy, szukamy ciekawostek, słuchamy melodii, poznajemy miejsca poprzez najbardziej charakterystyczne zapachy. Zwiedzamy Lublin, czasem wyjeżdżamy nieco dalej. Prowadzimy dzienniki wakacyjnych podróży. Działamy już kolejny rok i co roku zapraszamy wszystkich chętnych uczniów – tych młodszych i tych starszych. Do zobaczenia!

Ortograficzne łamigłówki mądrej główki klasy 2-3

Koło dla uczniów, którzy chcą rozwijać i doskonalić swoje umiejętności ortograficzne. Zajęcia będą prowadzone w formie zabaw przy wykorzystaniu pomocy multimedialnych. Każdy uczeń, który ma zarówno trudności jak i dużą wiedzę w tym temacie, znajdzie tam dla siebie miejsce. Zajęcia w miłej atmosferze będą pobudzać szare komórki do pracy przez ciekawe zadania.
W trakcie koła będziemy zgłębiać tajniki polskiej, pięknej choć trudnej, ortografii!

English is fun klasy 1-3

Ucząc się języka angielskiego, można też dobrze się bawić. Radość, uśmiech i aktywne uczestnictwo w zabawach powoduje, że język przyswajany jest z zawrotną prędkością. Gry językowe (planszowe, karciane i inne), projekty, ruch i piosenki to przepis na atrakcyjną i efektywną naukę.

Głównymi celami zajęć są:
• rozwijanie zainteresowania językiem angielskim,
• zwiększanie motywacji do nauki języków obcych,
• doskonalenie umiejętności językowych,
• rozszerzanie wiedzy językowej,
• rozwijanie umiejętności logicznego myślenia,
• kształcenie samodzielności w procesie uczenia się języka angielskiego,
• zaznajamianie uczniów ze sposobami praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy i umiejętności.

Koło origami klasy 1-3

Origami najprościej mówiąc to sztuka składania papieru. Proponowane zajęcia będą więc polegały na odpowiednim składaniu różnorodnych kompozycji płaskich, z wykorzystaniem kolorowych kół, kwadratów i prostokątów. Zajęcia mają za zadanie rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci, a radość i satysfakcja z wykonanej pracy uczyć dokładności i precyzji manualnej, a także motywacji do dalszej pracy.

Igłą i nitką z elmentami haftu krzyżykowego klasy 1-3

Raz w tygodniu wszyscy chętni z klas 1-3, niezależnie od umiejętności, mogą uszyć coś dla siebie lub dla swoich bliskich. Szyjemy różności: raz zwierzęta, raz warzywa, a innym razem świąteczne ozdoby choinkowe oraz domowe. To co szyjemy zależy od pory roku i zapotrzebowania dzieci. Pracujemy indywidualnie i każdy może uszyć to, co w danej chwili jest mu niezbędne albo o czym marzy.

Uczymy się jak nawlec igłę, zrobić supeł na nitce, przyszyć guzik, wyszyć oko, nos i usta dla naszych maskot. Zgłębiam tajni szycia maskotek, w związku z tym tworzymy papierowe formy zabawek, wycinamy je, dorysowujemy na materiałach, zszywamy, wypychamy i wykonujemy wiele innych czynności niezbędnych do tego, aby powstały wymarzone zabawki.

Zajęcia cyrkowe klasy 1-3

Wszystkich chętnych i ciekawych nowych wyzwań zapraszam na warsztaty cyrkowe. Podczas zajęć poznamy różne rekwizyty żonglerskie. Nauczymy się poprawnie wrzucać i chwytać chusteczki oraz piłeczki, poznamy techniki rozkręcania talerzyka. A to wszystko przeplatane mnóstwem zabaw ruchowych. Zajęcia cyrkowe pozytywnie wpływają na rozwój poznawczy, fizyczny, społeczny i emocjonalny dzieci. Ćwiczenia na rekwizytach cyrkowych rozwijają u dzieci koordynacje ruchową, koncentrację, refleks, współprace w grupie, czy tez umiejętności konstruktywnego przezywania zarówno pozytywnych, jak i negatywnych emocji towarzyszących opanowywaniu nowych umiejętności.

Pamiętaj! Ty również możesz żonglować!

Mini piłka nożna -Football fun klasy 1-3

Koło przeznaczone jest dla dzieci klas 1-3 lubiących aktywne spędzanie czasu wolnego. Głównym celem zajęć jest rozwijanie miłości do sportu, przede wszystkim piłki nożnej, poprzez gry i zabawy.
Na zajęciach dzieci  doskonalą zdolności motoryczne, pracują nad koordynacją, gibkością i wytrzymałością. Stawiają również pierwsze kroki w obrębie techniki piłkarskiej lub szlifują już zdobyte umiejętności. Dodatkowo zacieśniają przyjaźnie i poznają nowych ludzi.

Koło teatralne ``Bajka`` klasy 1-3

Zajęcia teatralne wpływają korzystnie na wszechstronny rozwój dziecka, sprzyjają poszerzaniu i utrwalaniu wiadomości. Pozwalają również na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej. Przede wszystkim jest wspaniałym pomysłem na dobre spędzenie czasu wolnego. Teatr spełnia funkcję integracyjną, stwarza dobrą atmosferę grupową ale i również spełnia funkcję terapeutyczną. Zabawy teatralne wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocję oraz wyostrzają wszystkie zmysły dziecka. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija dzieci intelektualnie wzbogacając ich świat nowymi treściami, poszerza słownictwo, rozwija logiczne myślenie, kształci pamięć i uwagę, eliminuje nieśmiałość i lęk.

Koło geograficzne klasy 5-8

Koło geograficzne  skierowane jest do uczniów z klas V-VIII Szkoły Podstawowej, zainteresowanych geografią, otwartych na poszerzanie swoich umiejętności i wiedzy z tej dziedziny. Program koła ma również na celu kształtowanie postaw odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze naszej planety. W ramach zajęć uczniowie poprzez wykorzystanie wiedzy z różnych źródeł, pogłębią wiedzę geograficzną, zdobędą umiejętność czytania mapy, rozwiną kompetencje związane z selekcją informacji, interpretacją danych, prezentowaniem    i odczytywaniem danych z wykresów.

Koło biologiczne klasy 4-8

Koło biologiczne jest skierowane do uczniów naszej szkoły, którzy są szczególnie zainteresowani przedmiotem. Rozwijanie znajomości tematów biologicznych jest realizowane na zajęciach w sposób różnorodny, poprzez:
• poszerzanie wiedzy o treściach biologicznych i ekologicznych, wykraczających poza ramy programowe;
• ukierunkowywanie na przyjazny dla środowiska stylu życia;
• rozwijanie umiejętności prowadzenia obserwacji uogólniania, dostrzegania i interpretowania zjawisk przyrodniczych;
• prowadzenie doświadczeń i obserwacji biologicznych;
• kształtowanie umiejętności wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń;
• doskonalenie techniki mikroskopowania;
• rozwój samodzielności, aktywności, wrażliwości przyrodniczej;
• rozbudzanie szacunku dla każdej istoty żywej;
• promowanie postaw prozdrowotnych;
• rozumienie związku miedzy chorobami
a trybem życia;
• przygotowanie do konkursów o tematyce biologiczno-przyrodniczej dla uczniów, którzy lubią współzawodnictwo.

Bajkoterapia, czyli bajki pomagajki klasy 1-3

Bajkoterapia czyli bajki – pomagajki dla młodszych czytelników. Głównym celem zajęć jest poznanie niezwykłych opowiadań, które pozwolą dzieciom zrozumieć i zaakceptować własne emocje, a przede wszystkim nauczą radzenia sobie z własnymi problemami. Bajki rozwijają dziecięcą wyobraźnię i kształtują osobowość.
Zajęcia z bajkoterapii sprzyjają dobrej komunikacji i współpracy w grupie, poczuciu bezpieczeństwa, ujawnianiu pozytywnych uczuć.

Trening twórczego myślenia klasy 1-3 i 4-8

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE UMIEJĘTNOŚCI UCZENIA SIĘ
Głównym celem zajęć „Koło twórczego myślenia” jest kształcenie umiejętności wykorzystywania metod uczenia się, rozwijanie ciekawości poznawczej uczniów oraz motywacji do nauki.
Cele szczegółowe zajęć:
Podniesienie skuteczności kształcenia i kształtowanie pozytywnej motywacji do nauki.
Rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz twórcze wykorzystanie w procesie zapamiętywania.
Zaprezentowanie narzędzi umożliwiających stworzenie własnego systemu pamięciowego.
Zachęcenie do świadomego samokształcenia opartego na umiejętnościach ucznia.
Wspieranie w rozpoznawaniu własnych predyspozycji oraz pomoc w odkryciu zasobów ucznia.
Rozbudzenie ciekawości poznawczej i aktywności umysłowej.
Promowanie korzystania z technik uczenia się.
Rozwijanie koncentracji, lepszego skupienia uwagi.
Kształcenie myślenia matematycznego.
Wspomaganie wszechstronnego rozwoju ucznia, w tym umiejętności czytania, pisania i wypowiadania się.

Przyjaciele Szekspira klasy 4-8

Głównym celem koła teatralnego jest wspomaganie uczniów w rozwoju artystycznych zdolności i przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym społeczeństwa. Zajęcia mają uwrażliwić uczniów na sztukę, zapoznać ich z wybranymi dziełami, twórcami teatru, z podstawowymi zagadnieniami z nim związanymi.

Poza tym uczestnicy koła pracują nad poprawą emisją głosu, wyrazistością mowy. Zapoznają się z procesem twórczym nad spektaklem, rozwijają zdolności recytatorskie, koordynację wzrokowo- słuchowo- motoryczną i umiejętności muzyczne.

Zajęcia teatralne będą obejmowały szerokie spektrum działań związanych z pogłębieniem wiedzy o teatrze i realizacji utworu dramatycznego. Uczniowie będą pracować nad interpretacją tekstu, uczyć się panowania nad tremą, ruchu scenicznego, występów przed publicznością. Poznają język teatru, specyfikę pracy z widownią. Będą ćwiczyć poprawną wymowę i intonację. Zajęcia rozwiną ich wrażliwość na sztukę, literaturę oraz pozwolą zyskać pewność siebie, rozwinąć swobodę kontaktów z innymi i udoskonalić warsztat młodego aktora.

Koło gitarowe klasy 4-8

Koło gitarowe ma na celu poznawanie, uczenie i utrwalanie umiejętności gry na gitarze klasycznej. Podczas zajęć zapoznasz się i zaprzyjaźnisz z instrumentem jakim jest gitara klasyczna.
Systematyczne spotkania uczniów i swobodna atmosfera stwarzają doskonałe warunki do polubienia gry i uczenia się jej z przyjemności a nie z obowiązku. Nauka odbywa się na dwóch poziomach trudności:
grupa początkująca ( nauka akordów, dźwięków, nazw strun, strojenia gitary, nauka prostych piosenek)
i grupa zaawansowana ( utrwalanie i szlifowanie nabytych w poprzednich latach umiejętności, uczenie się nowych piosenek, przygotowanie niektórych uczniów do pomocy w oprawie muzycznej liturgii Mszy Świętej)

Tematyka zajęć obejmuje różne zagadnienia dotyczące gry na gitarze jak i samego instrumentu. Podczas zajęć przygotujesz się do samodzielnego podejmowania inicjatywy muzycznej w grze na gitarze, nauczysz się stroić gitarę, odczytywać prawidłowo akordy i dźwięki, przygotowywać samemu swoje ulubione piosenki i nie bać się grać i śpiewać.

Tropiciele dziejów. O wojnie i pokoju klasy 4-8

Koło historyczne skierowane jest do uczniów głównie klas 4-6 ale zainteresowani i chętni uczniowie z klas 7-8 też mile widziani. Historia świata to historia wojen, konfliktów, bitew, rozejmów, zdrad i pokojów. Dlatego koło, które proponuję to prawdziwa uczta dla miłośników i pasjonatów historii.

Główny cel koła to:

wyposażenie uczniów w dodatkowe wiadomości z zakresu historii, zwłaszcza konfliktów zbrojnych, wojen na przestrzenie dziejów, uzbrojenia rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów, zainteresowań i pasji doskonalenie umiejętności wykorzystywania technologii komputerowej i informacyjnej w edukacji historycznej przygotowywanie do konkursów ogólnopolskich i szkolnych możliwość wyjść w ramach koła do  miejsc upamiętniających ważne wydarzenia w regionie

Potargale myśli klasy 1-3

„Jeśli będziesz ciągle robił to samo, co zawsze robiłeś, zawsze otrzymasz to, co zawsze otrzymywałeś. Jeśli to, co robisz, nie działa, zrób coś innego”

Aby nauczyć się kreatywnie myśleć, działać, planować i robić coś w niekonwencjonalny sposób zapraszamy wszystkie chętne dzieci z klas 1-3 na  koło „Potargane myśli” – to trening twórczego myślenia na którym dzieci rozwiązują ciekawe problemy, wykorzystują i poszerzają swoją wiedzę i zainteresowania, bawią się w niekonwencjonalny sposób słowami, sprawdzają własne możliwości w różnych działaniach- samodzielnie i we współpracy. Na naszych zajęciach rysujmy, kleimy, malujemy, gramy w gry, rozmawiamy, rozwijamy ciekawość, odpowiadamy  na pytania, których uczniowie sobie jeszcze nigdy nie postawili- wszystkie chwyty dozwolone- na naszych zajęciach łyżka nie będzie już tylko łyżką!

Celem naszych zajęć jest rozwijanie w dzieciach kreatywności, twórczego , odbiegającego od schematu spojrzenia na różne zadania. Podczas zajęć uczymy się, że każdy ma prawo do swojego zdania i pomysłu, a jeden problem może mieć więcej niż jedno dobre rozwiązanie. Jednocześnie staramy się nie zapominać o tym, że są sytuacje, w których wszystkich obowiązują te same zasady i obowiązki.

Koło przyrodnicze klasy 4

Proponowane dla uczniów klas czwartych, którzy chcą rozszerzać wiedzę o otaczającym nas świecie, zdobywać wiadomości i umiejętności z kilku dyscyplin naukowych (geografii, biologii, chemii, fizyki). Podczas tych zajęć, praktyczny wymiar wiedzy o przyrodzie zostanie osiągnięty poprzez umożliwienie rozwoju umiejętności typowych dla dyscyplin przyrodniczych oraz umiejętności, określanych mianem kompetencji kluczowych, takich jak: uczenie się, współpracę i współdziałanie, poszukiwanie i porządkowanie informacji, myślenie, korzystanie z TIK. Proces kształcenia na kole będzie oparty na badawczej działalności uczniów.

Koło piłki ręcznej klasy 5-8

Zajęcia przeznaczone dla uczniów klas V – VIII będą odbywać się w wymiarze jednej godziny tygodniowo naprzemiennie chłopcy/dziewczęta. Podstawowym celem jest wszechstronny rozwój uczniów. Głównym założeniem koła jest propagowanie sposobów spędzania wolnego czasu oraz przygotowanie młodego człowieka do systematycznego uprawiania ćwiczeń fizycznych i rekreacyjnych.

Zadania koła:
• zainteresowanie dyscypliną,

 • poprawienie zdrowego stylu życia,
  • doskonalenie elementów taktycznych i technicznych gry,
  • zapoznanie z zasadami gry zespołowej oraz sędziowaniem,
  • nauka współpracy w zespole,
  • wspólna, dobra zabawa.

Koło informatyczne `` Enterek`` klasy 4-8

„Komputer jest logicznym, dalszym rozwinięciem człowieka”. Koło informatyczne jest skierowane do uczniów chcących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności zdobyte na lekcjach informatyki.
CELE  OGÓLNE:
– rozwijanie i pogłębianie zainteresowań informatyką poprzez pokazywanie jej praktycznego zastosowania,
– popularyzacja informatyki wśród uczniów.
– poszerzenie wiadomości zdobytych na lekcjach informatyki,
– korzystanie ze źródeł informacji typu multimedia, Internet,
– zastosowanie komputera do komunikowania się,
– zastosowanie komputera w różnych dziedzinach życia,
– przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informatycznym,
– zabawa z programowaniem.

Reprezentacja w piłce nożnej grupa dziewcząt i grupa chłopców klasy 4-8

Piłka nożna to dziedzina, która idealnie łączy w sobie wysoki poziom ogólnorozwojowej aktywności ruchowej z kształtowaniem właściwych postaw i zachowań wśród zawodników. Dlatego warto zacząć treningi piłkarskie jak najwcześniej. To dobry pomysł dla dzieci w każdym wieku, a szczególnie dla tych najmłodszych, które mają niespożytą energię i ciągłą chęć do zabawy. Ćwiczenia z piłką dobrze wykorzystują ten potencjał, a jednocześnie wpływają na poprawę kondycji i koordynacji ruchowej. Dzięki odpowiednio przygotowanym treningom, dzieci rozwijają swoje zmysły i spostrzegawczość, uczą się koncentracji, podejmowania wyzwań, ale także zdrowej rywalizacji.

Koło plastyczne klasy 4-6

Twórczość plastyczna odgrywa istotną rolę w rozwoju dziecka. Pełni funkcję poznawczą i wychowawczą obejmując całą osobowość dziecka. Praca umysłu w połączeniu z pracą rąk sprawia, że zajęcia artystyczne stają się ważnym, niewerbalnym środkiem poznawania otaczającej rzeczywistości.
Są koniecznym i nieodzownym czynnikiem wszechstronnego rozwoju. Głównym założeniem i celem koła plastycznego będzie kształtowanie osobowości dziecka poprzez kontakt ze sztuką  i uprawianie jej zgodnie z posiadanymi uzdolnieniami i zainteresowaniami dziecka. Uczniowie będą mieli okazję poznać różnorodne techniki plastyczne, począwszy od prac w ołówku i tuszu, poprzez malowanie farbami, bibułami, wycinanie, kalkowanie, prasowanki, monotypie, prace w linorycie czy technikach mieszanych. W zależności od pomysłów będziemy podejmować różne tematy, przy jednoczesnym uwzględnieniu prac konkursowych. Chętnie odwiedzimy również nasze lubelskie galerie. A wszystko po to, aby pobudzić dziecko do myślenia, poszukiwania i działania. Umożliwić mu aktywne poznawanie świata zgodnie z jego potrzebami, zainteresowaniami i dążeniami, uwzględniając w tym jego kreatywność, indywidualizm i swobodną ekspresję twórczą.

Koło polonistyczne klasy 4-8

Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby coś go naprawdę zajmowało”.
Koło polonistyczne skierowane jest do osób, które nie tylko chcą poznać lepiej język polski, ale po prostu lubią obcować ze słowem. Będziemy pisać, mówić, słuchać. Będziemy obserwować słowo w przestrzeni publicznej, mediach społecznościowych, literaturze i szeroko pojętej kulturze.
Nauczymy się obcować ze słowem i poznamy jego wagę. Nie zabraknie również przestrzeni na przygotowanie do konkursów polonistycznych.

Taekwondo olimpijskie klasy 1-3 i 4-8

Taekwondo jest sportem olimpijskim i sztuką samoobrony za pomocą rąk i nóg. Stosuje się w nim uderzenia, pchnięcia, kopnięcia oraz uniki, zasłony, rzuty i dźwignie.
Systematyczny trening taekwondo poprawia ogólną kondycję. Kształtuje nie tylko sprawność fizyczną i gibkość ciała, ale również samokontrolę i samodyscyplinę.

Manufaktura słowa- Raz, dwa, trzy... napisz Ty! Klasy 4-8

Słowa, teksty, rozdziały… a może książki? Chciałbyś poczuć się jak pisarz, poeta albo dramaturg? Zapraszamy na zajęcia z twórczego pisania. To płaszczyzna, gdzie każdy może pracować nad swoim warsztatem pisarskim, zgłębiać wiedzę o wybitnych twórcach literatury polskiej i światowej, poznawać nowości czytelnicze i zwyczajnie przebywać wśród słowa pisanego i mówionego. Tworzone przez nas prace będą zgłaszane do różnych konkursów literackich i prezentowane społeczności szkolnej. Serdecznie zapraszamy!

Koło modelarskie klasy 4-8

Koło modelarskie skierowane do uczniów klas IV – VI rozwijające zainteresowania tematyką modelarstwa.

Tenis ziemny i stołowy klasy 4-8

Zajęcia przeznaczone dla uczniów klas IV – VI będą odbywać się w wymiarze jednej godziny tygodniowo. Celem zajęć jest zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijanie zainteresowania dyscypliną jaką jest tenis stołowy, wdrażanie do „zdrowego” współzawodnictwa, popularyzacja dyscypliny, kształtowanie i doskonalenie harmonijnego rozwoju fizycznego uczniów.

Koło siatkarskie klasy 4-8

Zajęcia skierowane są do uczniów klas 4-8. Ich celem jest rozwijanie umiejętności siatkarskich. Uwaga skupiona jest na technice, stąd też zajęcia mają charakter nieco bardziej statyczny. Uczniowie ćwiczą skoczność, siłę i koordynację, lecz przede wszystkim spędzają aktywnie czas w gronie rówieśników.

Koło matematyczne klasy 5

Zajęcia rozwijające zdolności poznawcze uczniów oraz pobudzające ich do samodzielnego i logicznego myślenia poprzez zabawy, gry, ćwiczenia, różnego rodzaju łamigłówki i ciekawostki matematyczne. Na kole uczniowie będą rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne, przygotowywali się do konkursów matematycznych i grali w gry.

Hiszpański na okrągło klasy 7-8

Jeśli chcesz:
-Dowiedzieć się, gdzie w Hiszpanii warto spędzić wakacje,
-Mówić w języku, którym mówią ludzie dookoła świata,
-Dowiedzieć się, dlaczego Hiszpanie jedzą winogrona w Sylwestra,
-Zrozumieć wywiad z Messim,
-Zaśpiewać piosenkę Shakiry,
-Nauczyć się robić tortillę,
-Lub z jakiegokolwiek innego powodu
Zapraszamy na koło języka hiszpańskiego, gdzie na okrągło:
-Bawimy się językiem
-Gramy w gry
-Robimy quizy
-Poznajemy kulturę Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych
-Integrujemy się!

Szachy klasy 1-3 i 4-8

Szachy pomagają lepiej zrozumieć otaczający świat i samego siebie. Uczą obiektywizmu, logicznego myślenia, wyobraźni w planowaniu i rozwiązywaniu problemów, a są to wartości nieocenione, szczególnie ważne w rozwoju intelektualnym młodego człowieka.
Szachy kształcą charakter i wolę. W szachach można zwyciężyć jedynie poprzez poznanie swoich błędów i poprzez nieustanną walkę ze swoimi wadami i słabościami. Tak samo jak w życiu.

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty klasy 8

Zajęcia z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego. Celem zajęć jest poznanie technik szybkiego uczenia się, rozwiązywania testów, usystematyzowanie wiedzy, panowania nad czasem i stresem oraz systematyczne rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych, aby jak najlepiej przygotować się do egzaminu ósmoklasisty.

Zespół wokalny klasy 4-8

Celem zajęć jest:

 1. Kształtowanie upodobań i zamiłowań muzycznych.
 2. Kształcenie głosu i umiejętności posługiwania się nim.
 3. Kształcenie słuchu wysokościowego, harmonicznego oraz wrażliwości intonacyjnej.
 4. Wyposażenie uczniów w podstawowe umiejętności wokalne.
 5. Kształcenie właściwych i pożądanych nawyków z w czasie śpiewu.
 6. Kształcenie nawyków związanych z obecnością na estradzie.
 7. Kształtowanie postawy szacunku i tolerancji dla różnorodności gatunków i stylów muzycznych.
 8. Kształcenie dykcji i barwy głosu.
 9. Stopniowe poszerzanie skali głosu dla zespołu wokalnego jak również dla solistów  według indywidualnych możliwości.
 10. Przygotowanie uczniów do występów przed publicznością.
 11. Kształcenie umiejętności pracy w grupie, postawy odpowiedzialności za jakość wykonania utworu oraz systematyczności.
 12. Ukazanie śpiewu jako wartościowej, w sensie poznawczym i wychowawczym, formy spędzania wolnego czasu.

Koło misyjne klasy 1-3

Włączamy się w działalność Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które tworzą „mali misjonarze” całego świata poprzez modlitwę, entuzjazm i konkretne zaangażowanie. Poznajemy kraje misyjne, pracę misjonarzy oraz problemy, z jakimi borykają się rówieśnicy na różnych kontynentach. W naszej szkole bije prawie sto serc, które modlitwą i ofiarą chcą towarzyszyć najbardziej potrzebującym. Troszczymy się o to, aby raz rozpalony ogień miłości do misji obejmował coraz większa liczbę dzieci i dorosłych.

Systematyczna formacja misyjna dokonuje się poprzez:
• codzienną modlitwę za rówieśników w krajach misyjnych i za misjonarzy, którzy w dalekich krajach głoszą Dobrą Nowinę,
• realizację programu podczas cotygodniowych spotkań,
• przygotowywanie obchodów z okazji Tygodnia Misyjnego, Misyjnego Dnia Dzieci, Kolędników Misyjnych,
• przygotowanie nabożeństw, apeli misyjnych,
• lekturę czasopisma „Świat Misyjny”,
• uczestnictwo w specjalnych spotkaniach z misjonarzami, w wycieczkach i kongresach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci,
• podejmowanie różnorodnych akcji misyjnych, kiermasz mających na celu konkretną pomoc,
• przeznaczenie co miesiąc drobnych oszczędności dla dzieci z krajów misyjnych,
• korespondencję z misjonarkami,
• adopcję dzieci z Afryki.

Przygotowanie do konkursów kuratoryjnych klasy 4-8

Celem zajęć jest przygotowywanie uczniów do konkursów matematycznych. Do uczestnictwa w kole zachęcamy osoby, które poważnie myślą o sprawdzeniu siebie i zawalczeniu o jak najlepsze wyniki.

Zajęcia z wszystkich przedmiotów, z których odbywa się konkurs kuratoryjny

Rozrywki umysłowe- spotkania dla ciekawskich klasy 4-8

„Rozrywki umysłowe- spotkania dla ciekawskich” – zajęcia wspierające wszechstronny rozwój dzieci. Zajęcia będą  rozwijały  zdolności uczniów ze szczególnym zwróceniem uwagi i ukierunkowaniem działań na stymulację myślenia twórczego, logicznego i kreatywności. Na zajęciach będziemy  ćwiczyć sprawne przetwarzania informacji, koncentrację uwagi oraz efektywne uczenie się. Zapoznamy się z mnemotechnikami ułatwiającymi naukę i zapamiętywanie.

Skip to content