15.1 C
Województwo lubelskie
wtorek, 27 lutego, 2024

Kalendarium Roku Szkolnego 2023/2024

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

data wydarzenie
01 PT
02 SB
03 ND
04 PN Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

godz. 8.00 – rozpoczęcie roku szkolnego dla klas SP 1-3 (sala gimnastyczna)

godz. 9.30 – Msza Święta w kościele pobrygidkowskim (wspólna)

godz. 11.00 – rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 4-8 (sala gimnastyczna)

05 WT
06 ŚR
07 CZ  Spotkanie z Rodzicami uczniów klas SP 1-3. godz. 17.00
08 PT
09 SB
10 ND
11 PN  Światowy Dzień Pierwszej Pomocy
12 WT Rada Pedagogiczna: przedstawienie Planu Nadzoru Dyrektora Szkoły na rok szkolny 2023/2024
13 ŚR  Spotkanie z Rodzicami uczniów klas SP 4-6, godz. 17.00
14 CZ  Spotkanie z Rodzicami uczniów klas SP 7-8, godz. 17.00,
15 PT  Dzień kropki – nauczyciele świetlicy 1-3
16 SB Piknik szkolny, godz. 10.00 – 13.00,
17 ND
18 PN *Święto Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży; święcenie podręczników

*18.09-24.09– IV Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole

19 WT  17.30 – Urszulański Klub Filmowy
20 ŚR Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
21 CZW Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

godz. 16.15 – spotkanie Rady Rodziców (sala spotkań)

22 PT
23 SB
24 ND Dzień ABSOLWENTA, Msza Święta w kaplicy szkolnej
25 PN
26 WT  Europejski Dzień Języków Obcych
27 ŚR
28 CZ
29 PT Dzień Chłopaka (świętowanie w klasach – bez wyjść)

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

30 SB

PAŹDZIERNIK

data wydarzenie
01 ND
02 PN Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Międzynarodowy Dzień Empatii

03 WT
04 ŚR
05 CZ Możliwość spowiedzi
06 PT Pierwszy Piątek Miesiąca

06 – 07 października – wyjazd formacyjno-turystyczny do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla dla chętnych rodziców i nauczycieli (org. RR)

07 SB Noc Bibliotek
08 ND
09 PN
10 WT Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
11 ŚR  Harvest Festival – klasy 1-3
12 CZ
13 PT Dzień Edukacji Narodowej

8.00 – życzenia i program artystyczny

klasy 1-3

klasy 4-8

wyjście z całą szkołą do kina

14 SB
15 ND
16 PN
17 WT
18 ŚR
19 CZ
20 PT Uroczystość Świętej Urszuli (Święto Patronalne Szkoły)

10.30 – Msza Święta, Poczet Sztandarowy

program artystyczny

Konkurs na lapbook “Poznaj mojego patrona”

21 SB
22 ND
23 PN
24 WT konsultacje dla Rodziców (zapis w aktywnym dokumencie)
25 ŚR Międzyszkolny Konkurs Recytatorski – poezja W. Szymborskiej
26 CZ
27 PT  Pasowanie na świetliczaka – nauczyciele świetlicy 1-3
28 SB
29 ND
30 PN Szkolny konkurs wiedzy o świętych klasy 1-3
31 WT Apel z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych, odpowiada:

klasy 1-3 klasa 2b

klasy 4-8 klasa 8a

LISTOPAD

data wydarzenie
01 ŚR Wszystkich Świętych – dzień ustawowo wolny
02 CZ możliwość spowiedzi
03 PT PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

 

Międzynarodowy dzień przeciwdziałaniu przemocy i nękaniu w szkole

04 SB
05 ND
06 PN  Ogłoszenie Wojewódzkiego Konkursu Świątecznego “Najpiękniejsza bombka choinkowa”
07 WT konferencja Rady Pedagogicznej, WDN, godz. 17.00
08 ŚR Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
09 CZ  Ogłoszenie konkursu na Kalendarz Adwentowy w j. angielskim
10 PT SZKOLNY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI apel

1-3: klasa 3b

4-8: klasa 5a

11 SB Święto Niepodległości
12 ND
13 PN  
14 WT zebranie dla rodziców klas SP 4 – 8, godz. 17.00
15  ŚR zebranie dla rodziców klas SP 1 – 3, godz. 17.00
16 CZ  Międzynarodowy Dzień Tolerancji
17 PT
18 SB
19 ND
20 PN
21 WT  17.30 – Urszulański Klub Filmowy
22 ŚR The Voice of School – Film songs
23 CZ
24 PT ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

WPROWADZENIE W ADWENT apel

1-3: klasa 2b

4-8: klasa 6a

25 SB
26 ND
27 PN ROZPOCZĘCIE AKCJI „SZLACHETNA PACZKA”
28 WT  16.15 – spotkanie Rady Rodziców
29 ŚR
30 CZ

GRUDZIEŃ

data wydarzenie
01 PT PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

ROZPOCZĘCIE AKCJI PACZUSZKA DLA MALUSZKA

02 SB
03 ND Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej
04 PN
05 WT Rada Pedagogiczna g. 17.00
06 ŚR św. Mikołaj w szkole, odp. nauczyciele świetlicy 1-3
07 CZ
08 PT Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

15.00 – szkolenie z obsługi monitorów interaktywnych (dla chętnych)

09 SB
10 ND
11 PN Rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do szkoły (zgodnie z Regulaminem rekrutacji – deklaracja nr 1).

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

12 WT KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
13 ŚR KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego, apel, odp. klasa 7b

14 CZ KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
15 PT KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Finał Wojewódzkiego Konkursu Świątecznego “Najpiękniejsza bombka choinkowa”

16 SB
17 ND Adwentowe Skupienie dla Rodziców i Nauczycieli (odp. RR)
18 PN  Międzyszkolny Konkurs “Najpiękniej ubrana choinka”
19 WT Konsultacje dla rodziców (zapis w aktywnym dokumencie)
20 ŚR
21 CZW 17.00 – ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE PRACOWNIKÓW SZKOŁY (salka jadalna)
22 PT ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

apel klasy 1-3 i klasy 4-8, spotkania w klasach

Życzenia świąteczne w szkole

23 SB przerwa świąteczna
24 ND WIGILIA
25 PN BOŻE NARODZENIE
26 WT II DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
27 ŚR przerwa świąteczna
28 CZ przerwa świąteczna
29 PT przerwa świąteczna
30 SB przerwa świąteczna
31 ND przerwa świąteczna

STYCZEŃ

data wydarzenie
01 PN
02 WT losowanie klas na TYDZIEŃ SERVIAM
03 ŚR
04 CZ Kolęda w szkole – od 8.45

możliwość spowiedzi

 

Zakończenie klasyfikacji śródrocznej – wystawienie ocen za I półrocze i poinformowanie Uczniów i Rodziców o ocenach półrocznych

05 PT I Piątek miesiąca
06 SB Uroczystość Trzech Króli
07 ND KOLĘDOWANIE W SZKOLE

14.30 – Msza Święta dla Rodziców, Nauczycieli i Uczniów w kościele pobrygidkowskim

ok. 15.30 – wspólne śpiewanie kolęd w szkole,

08 PN
09 WT godz. 17.00 – Rada klasyfikacyjna 1-8 (czytelnia)
10 ŚR
11 CZ
12 PT
13 SB  Dzień Otwarty do Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek UR, godz. 10.00 – 13.00 
14 ND
15 PN TYDZIEŃ SERVIAM: 15.01 – 26.01.2024
16 WT Urszulański Klub Filmowy
17 ŚR Dyskoteka szkolna 6-8 
18 CZ  Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
19 PT
20 SB zimówka – ognisko, gra (org. RR)
21 ND
22 PN  Mericiada, konkurs dla klas 1-8
23 WT godz. 17.00 – RP podsumowująca I półrocze
24 ŚR Klasowe zabawy karnawałowe 1-5

godz. 17.00 – spotkanie dla Nauczycieli i Rodziców na temat kompetencji wychowawczych współczesnych Rodziców, prowadzi prof. Mariusz Jędrzejko (Warszawa)

25 CZ
26 PT UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANIELI MERICI

godz. 8.00 – 8.45 – spotkanie w sali gimnastycznej, przedstawienie i życzenia (imieniny s. Przełożonej i s. Dyrektor)

klasy 1-3: klasa 2b

klasy 4-8: kl. 6A

27 SB
28 ND
29 PN FERIE ZIMOWE
30 WT FERIE ZIMOWE
31 ŚR FERIE ZIMOWE

LUTY

data wydarzenie
01 CZ FERIE ZIMOWE
02 PT FERIE ZIMOWE
03 SB FERIE ZIMOWE
04 ND FERIE ZIMOWE
05 PN FERIE ZIMOWE
06 WT FERIE ZIMOWE
07 ŚR FERIE ZIMOWE
08 CZ FERIE ZIMOWE (Tłusty Czwartek)
09 PT FERIE ZIMOWE
10 SB FERIE ZIMOWE
11 ND FERIE ZIMOWE
12 PN Dzień Pączka
13 WT Wprowadzenie w Wielki Post, apel

klasy 1-3: klasa 3a

klasy 4-8: klasa 7a

 

godz. 17.00 – zebranie dla rodziców klas 4-8

14 ŚR ŚRODA POPIELCOWA, msza św. godz. 9.00 (kościół pobrygidkowski)

rekolekcje wielkopostne dla klas 1-3

15 CZ Ogłoszenie Ogólnopolskiego Konkursu Filmowy “Science Movie”

rekolekcje wielkopostne 1-3

godz. 17.00 – zebranie dla rodziców klas 1-3

16 PT  rekolekcje wielkopostne 1-3
17 SB
18 ND
19 PN Ogłoszenie konkursu zbierania zużytych baterii” Zbieraj z klasą”
20 WT  16.15 – spotkanie Rady Rodziców
21 ŚR Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
22 CZ
23 PT Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
24 SB
25 ND
26 PN Rekolekcje wielkopostne, klasy 7 – 8

IV Ogólnopolski Konkurs o Janie Paderewskim

27 WT Rekolekcje wielkopostne, klasy 7 – 8

godz. 17.00 – konferencja Rady Pedagogicznej – WDN

28 ŚR Rekolekcje wielkopostne, klasy 7 – 8
29 CZ

 MARZEC

data wydarzenie
01 PT NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH apel wspólny dla klas 4 – 8 (sala gimnastyczna), godz.9.40

*Bieg pamięci tropem wilczym

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – odp. za organizację – s. Lucjana

VII Ogólnopolski Konkurs o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej

Ogłoszenie Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego “Wyobraźnia ukryta w pisance”

02 SB
03 ND
04
05 WT
06 ŚR
07 CZ Konkurs GALILEO (przyroda, geografia, biologia)

WIOSENNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

08 PT DZIEŃ KOBIET (świętowanie w klasach – bez wyjść)
09 SB
10 ND
11 PN
12 WT MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI
13 ŚR Rekolekcje wielkopostne, klasy 4 – 6,
14 CZ Rekolekcje wielkopostne, klasy 4 – 6,
15 PT Rekolekcje wielkopostne, klasy 4 – 6,
16 SB Wielkopostny Dzień skupienia dla Nauczycieli i Pracowników szkoły, godz. 14.30 – 20.00, odp. s. A. Duszyńska
17 ND
18 PN Próbny Egzamin Ósmoklasisty,

St. Patrick`s Day – nauczyciele j. angielskiego

19 WT Próbny Egzamin Ósmoklasisty

Urszulański Klub Filmowy

20 ŚR Próbny Egzamin Ósmoklasisty,
21 CZ  Pierwszy Dzień Wiosny (dzień bez plecaka w klasach 1-3),
22 PT  ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
23 SB
24 ND
25 PN DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA apel,
26 WT godz. 17.00 – KONSULTACJE DLA RODZICÓW (zapis w aktywnym dokumencie)
27 ŚR ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA WIELKANOCNE w szkole;

klasy 1-3 kl. 1B

klasy 4-8 kl. 4B

28 CZ przerwa świąteczna
29 PT przerwa świąteczna
30 SB przerwa świąteczna
31 ND WIELKANOC

KWIECIEŃ

data wydarzenie
01 PN PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
02 WT przerwa świąteczna
03 ŚR Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – zespół pomocy pp

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

04 CZ możliwość spowiedzi
05 PT I piątek miesiąca

Finał Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego “Wyobraźnia ukryta w pisance”

06 SB
07 ND
08 PN
09 WT
10 ŚR
11 CZ
12 PT
13 SB
14 ND rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego,
15 PN Ogłoszenie IV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego “Piękno Dziecka”
16 WT
17 ŚR  Ogólnopolski projekt historyczny “Żonkile”
18 CZ
19 PT Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji – Prezentacje projektów kl. 2-7
20 SB
21 ND
22 PN MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI
23 WT WDN, godz. 17.00, Procedury egzaminacyjne przed egzaminem ósmoklasisty
24 ŚR
25 CZ  16.15 – spotkanie Rady Rodziców
26 PT
27 SB
28 ND
29 PN
30 WT ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA, apel,

klasy 1-3

klasy 4-8

 

 

MAJ

data wydarzenie
01 ŚR Święto Pracy, dzień ustawowo wolny
02 CZ dzień dodatkowo wolny
03 PT Święto Konstytucji 3 Maja, dzień ustawowo wolny
04 SB
05 ND
06 PN TYDZIEŃ BIBLIOTEK,

godz. 17.00 – zebranie dla rodziców klas SP 1-3 

07 WT godz. 17.00 – zebranie dla rodziców klas SP 4-8
08 ŚR
09 CZ *możliwość zorganizowania DYSKOTEKI dla kl. 6 – 8,
10 PT
11 SB
12 ND I KOMUNIA ŚW

zapraszamy wychowawców klas trzecich

13 PN
14 WT egzamin ósmoklasisty, część humanistyczna

ŚWIATOWY DZIEŃ MUZYKI

15 ŚR egzamin ósmoklasisty, część matematyczna

Finał IV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego “Piękno Dziecka”,

16 CZ  egzamin ósmoklasisty, część  – język obcy nowożytny
17 PT  III Urszulański Maraton
18 SB
19 ND Rocznica I Komunii Świętej (klasy 4AB)
20 PN  Światowy Dzień Pszczół
21 WT
22 ŚR
23 CZ
24 PT
25 SB Pielgrzymka klas ósmych do Rzymu,
26 ND Pielgrzymka klas ósmych do Rzymu,
27 PN Pielgrzymka klas ósmych do Rzymu,
28 WT Pielgrzymka klas ósmych do Rzymu,
29 ŚR Pielgrzymka klas ósmych do Rzymu,
30 CZ Pielgrzymka klas ósmych do Rzymu,
31 PT Pielgrzymka klas ósmych do Rzymu,

Wystawienie przewidywanych ocen rocznych i poinformowanie Uczniów i Rodziców o ocenach

 

w maju: KLASOWY DZIEŃ WDZIĘCZNOŚCI RODZICOM

27.05 –  31.05 – czas wycieczkowy dla klas SP 1-3

03 – 07.06 – czas wycieczkowy dla klas SP 4 – 7

CZERWIEC

data wydarzenie
01 SB Pielgrzymka klas ósmych do Rzymu
02 ND Pielgrzymka klas ósmych do Rzymu
03 PN Dzień Dziecka

Dzień Savoir – Vivre

04 WT
05 ŚR godz. 17.00 – zebranie dla rodziców uczniów klas pierwszych nowoprzyjętych
06 CZ
07 PT
08 SB
09 ND
10 PN Finał Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego “Science Movie”

Zakończenie klasyfikacji rocznej – wystawienie ocen rocznych i poinformowanie Uczniów i Rodziców o ocenach

11 WT Urszulański Klub Filmowy
12 ŚR
13 CZ godz. 17.00 – Rada klasyfikacyjna SP
14 PT
15 SB
16 ND
17 PN
18 WT SZKOLNY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH – nauczyciele j. obcych
19 ŚR Szkolny Dzień Olimpijczyków Urszulańskich
20 CZ godz. 16.00 – rada pedagogiczna plenarna
21 PT UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
22 SB
23 ND
24 PN
25 WT
26 ŚR
27 CZ
28 PT
29 SB
30 ND

LIPIEC

Skip to content