-2.1 C
Województwo lubelskie
sobota, 2 grudnia, 2023

Strefa Rodzica

Rada Rodziców

Zarząd:
Przewodnicząca – p. Karolina Poniatowska-Lipska
Zastępca – p. Michał Adam Roman
Sekretarz – p. Maria Charczuk
Komisja Rewizyjna – p. Tomasz Saj, p. Piotr Słowik

Regulamin Rady Rodziców – pobierz pdf 

Wniosek o zwolnienie ze składek deklarowanych na Radę Rodziców –  pobierz pdf

Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2023/24:
przy jednym dziecku uczącym się w naszej szkole -120 zł miesięcznie
przy dwójce dzieci uczących się w naszej szkole – 100 zł za każde dziecko miesięcznie
przy trójce i więcej dzieci uczących się w naszej szkole – 80 zł za każde dziecko  miesięcznie
Kontakt z Radą Rodziców

Konto Bankowe Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Sióstr Urszulanek UR w Lublinie

Bank Millennium 77 1160 2202 0000 0001 1981 4400

OBIADY

Logowanie do systemu:

https://urszulanki.f4y.eu/

BANK MUNDURKÓW

BANK STROJÓW KOMUNIJNYCH

KONSULTACJE

Konsultacje dla Rodziców odbywają się w ostatni wtorek miesiąca (oprócz miesięcy, w które organizujemy wywiadówki) w godz. 16.30 – 18.00

1% DLA NASZEJ SZKOŁY

Akcja 1.5% dla naszej szkoły!

Z dniem 15 marca 2013 roku nasza szkoła rozpoczęła udział w AKCJI „1.5% DLA NASZEJ SZKOŁY” za pośrednictwem STOWARZYSZENIA POMOCY SZKOLE „MAŁOPOLSKA”.

Zapraszamy wszystkich Rodziców, przyjaciół i sympatyków naszej szkoły do udziału w jednoipółprocentowej akcji! Szczegółowe informacje w załączniku – pobierz pdf

MODLITWA ZA DZIECI

Różaniec Rodziców za Dzieci

Drodzy Rodzice,
módlmy się za nasze dzieci! Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej rodziców za dzieci. Jest to inicjatywa rodziców naszej szkoły, którzy pragną powierzyć swoje pociechy pod opiekę Matki Najświętszej, za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molli.
Włącz się i Ty! To tylko 5 minut dziennie, a ochrona całodobowa 🙂

Więcej informacji w załączniku – pobierz pdf

 

 

MODLITWA RODZICÓW ZA SZKOŁĘ-pobierz pdf

ADOPCJA DUCHOWA

MARY, jOSEPH, KEVIN

Od roku 2009 Rada Rodziców przyjęła, w ramach duchowej adopcji, opiekę nad edukacją pierwszego afrykańskiego dziecko – Kevina. W kolejnych latach objęliśmy adopcją także jego rodzeństwo – Mary i Josepha. Dzięki finansowej pomocy rodziców naszych uczniów cała trójka może uczyć się w kenijskiej szkole, która jest płatna.

MATERIAŁY DO POBRANIA

SPOTKANIE Z PREZYDENTEM

 

Folder opracowany na spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców z Prezydentem Miasta Lublin – p. Krzysztofem Żukiem dnia 27.11.2013 r. / pobierz pdf /

SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI RADY RODZICÓW Z PREZYDENTEM MIASTA LUBLIN

Drodzy Rodzice,
we wtorek 26.11.2013 r., podczas wywiadówek, gościliśmy w szkole Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. Razem z Siostrą Przełożoną Wspólnoty Sióstr Urszulanek UR Benigną Kanią i Siostrą Dyrektor Esterą Grzegorek, jako przedstawiciele Rady Rodziców mieliśmy okazję opowiedzieć Panu Prezydentowi o działalności szkoły, o sukcesach naszych dzieci w różnorodnych konkursach, o wysokich wynikach egzaminów końcowych naszych absolwentów.
Był to także czas rozmowy o wielu problemach, z którymi boryka się szkoła. W szczególności o remontach i związanych z nimi ogromnych potrzebach finansowych. Pan Prezydent miał okazję zobaczyć szkolę, spotkać się z dziećmi, które uczestniczyły w kiermaszu, porozmawiać z napotkanymi rodzicami.
Jesteśmy zbudowani postawą życzliwości Pana Prezydenta dla Sióstr oraz dla nas rodziców, jego otwartością na różnorodne potrzeby szkoły, a w szczególności na konieczność remontu auli i przystosowanie jej na potrzeby sali gimnastycznej. Pan Prezydent wyraził wdzięczność Siostrom za reaktywowanie szkoły, za miłą i rodzinną atmosferę jaka w szkole panuje, pogratulował wysokich osiągnięć w nauczaniu i zapewnił o swoim wsparciu.

URSZULAŃSKI KLUB FILMOWY - 19.09.2023

Film „Teoria wszystkiego” zainaugurował drugi sezon Urszulańskiego Klubu Filmowego.
Tym razem zmierzyliśmy się z biografią wielkiego astrofizyka Stephena Hawkinga opartą na pamiętnikach Jane Hawking, a przeniesioną na ekran przez Jamesa Masha. Film pokazuje  geniusza, który zderzył się ze słabością – stwardnieniem zanikowym bocznym, jego rodzinę, relacje, które doprowadziły do rozpadu małżeństwa. Hawking uważał, że w fizyce nie ma znaczenia, w co kto wierzy, że matematyczne prawdopodobieństwo szczęścia jest równe zeru, że czas ma początek i można go zapisać za pomocą jednego eleganckiego równania. Film prezentuje także, w jaki sposób naukowiec przyczynił się do ustalenia nowego poglądu na budowę wszechświata i materię, która go wypełnia.

Realizatorzy:
James Marsh – reżyseria
Anthony McCarten – scenariusz
Benoit Delhomme – zdjęcia
Johann Johannsson – muzyka

Obsada:
Eddie Redmayne – Stephen Hawking
Felicity Jones – Jane Hawking
Charlie Cox – Jonathan Hellyer Jones
Emily Watson – Beryl Wilde
David Thewlis – Profesor Dennis Sciama

Film zdobył Oscara dla aktora pierwszoplanowego, dwa Złote Globy, nagrody BAFTA, nominowany do nagród MTV, Grammy, IFTA i wielu innych.
Zapraszamy na kolejne spotkanie UKF – 21 listopada.

Skip to content