Grupa uczniów z klasy 4b rozpoczęła w kwietniu realizację projektu eTwinning „A year of kindness”. Uczestnicy projektu zostali już zapoznani z tematyką działań projektowych, pracowaliśmy także nad rozbudowaniem zasobu leksykalnego o słownictwo w j. angielskim związane z uprzejmością, dobrymi manierami, kulturalnym zachowaniem. Uczniowie opracowali również swoje propozycje logo projektu „A year of kindness”. Czekamy teraz na pomysły naszych partnerów ze szkół w Marano di Napoli we Włoszech, Stambułu w Turcji oraz Velike Lašče w Słowenii.

Platforma eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych i jest ściśle powiązana z Erasmus+, programem Unii Europejskiej wspierającym edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe.

Poprzez różnorodne działania projektu „A year of kindness” uczniowie będą mieli okazję rozwijać swoje kompetencje językowe, a także społeczne. Tematyka projektu związana jest z ideą Random Act of Kindness – promowaniu uprzejmości, empatii, uczynności, szerzeniu dobra.

Komunikacja pomiędzy uczniami będzie odbywała się w języku angielskim z wykorzystaniem przestrzeni komunikacyjnej platformy eTwinning – TwinSpace. Podsumowanie projektu zaplanowane jest na luty 2024 r.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Koordynator projektu: Bożena Szypuła

#LaboratoriaPrzyszłości