Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki #Szkoła Pamięta. Jest to akcja, która odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.
W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach akcji klasa 7a wyszła dziś na Stare Miasto pod Pomnik Żołnierzy AK-Win ze zgrupowania mjr. Dekutowskiego-Zapory który znajduje się na Podzamczu, przy Placu Zamkowym. Upamiętnia on ponad 250 żołnierzy zgrupowania „Zapory”, którzy polegli w walkach z hitlerowskim i komunistycznym zniewoleniem w latach 1943-1955. Krótką lekcję historii mieliśmy nie tylko przy Pomniku Zaporczyków ale także przy tablicach na Zamku Lubelskim, upamiętniających wszystkich więzionych i zamordowanych w tym miejscu.  Mogliśmy zapalić znicze pod pomnikiem i pomodlić się za wszystkich poległych w obronie Ojczyzny.
W drodze powrotnej do szkoły zatrzymaliśmy się jeszcze pod pomnikiem Józefa Czechowicza na Placu Czechowicza, aby przypomnieć jeszcze te postać związana z naszym miastem i wrześniem 1939 r. Szkoła Urszulanek Pamięta!