MAJ to chyba najpiękniejszy okres w roku kalendarzowym. W tym czasie przyroda wokół nas wybucha zielenią. Rozbudzone Zmartwychwstaniem Pańskim życie rozkwita i przynosi radość wszelkiemu stworzeniu na ziemi.
Uczniowie klasy 3b podczas porannej modlitwy przedstawili zebranym różne oblicza maja i przypomnieli jak „bogaty” jest on w historyczne wydarzenia, święta i rocznice.
3 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655r., ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W maju też swoje szczególne dni przeżywają maturzyści, dzieci przyjmujące Pierwszą Komunię św. i kolejne rocznice tej uroczystości oraz mamy.
Te wszystkie osoby i intencje polecaliśmy Matce Bożej we wspólnym śpiewie litanii.
Usłyszeliśmy też zachętę do udziału w nabożeństwach majowych, bo to spotkanie z Matką Boga i z Nim samym. To możliwość zawierzenia Jej całej swojej życiowej codzienności, zasupłanych problemów i pogmatwanych dróg. Trzeba tylko pójść do Niej, opowiedzieć Jej o tym, zaufać Jej w każdej sprawie. Na pewno zawsze przytuli do swojego Serca, pośpieszy z pomocą, wyprowadzi na właściwą drogę.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.