W ubiegły czwartek (25.10.2023) zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali drużynowi mistrzowie Lublina:
Piotr Borkowski kl. VIIIB, Maciej Piskorski kl. VIIA, Mateusz Polak kl. VIIA. Udział w zawodach był ogromną okazją do rywalizacji z innymi szkołami i pokazania swoich umiejętności. Zawody rozegrane zostały w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie.
Nasza drużyna świetnie rozpoczęła turniej pokonując 3:1  gospodarzy  – uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie. W kolejnym meczu  wygraliśmy 3:1 z zawodnikami Szkoły Podstawowej z Niedrzwicy Dużej. W finale trafiliśmy na drużynę ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie. Mecz był bardzo trudny, rozegrał się na najwyższym poziomie. Nasi zawodnicy dali z  siebie wszystko i walczyli do ostatniej piłki. Niestety, ostatecznie przegraliśmy ten pojedynek 3:0, zajmując drugie miejsce i zdobywając wicemistrzostwo drużynowe. Jesteśmy jednak bardzo dumni z tego wyniku. Znaleźliśmy się na drugim miejscu, co jest ogromnym sukcesem. Gratulacje należą się całej drużynie za poświęcenie, determinację i wysiłek włożony w przygotowania do zawodów.
Po zakończeniu rywalizacji zawodnicy otrzymali puchar,  medale oraz dyplom za wicemistrzostwo drużynowe. Puchar będzie ozdobą naszej szkolnej gabloty. Jest to zasłużone wyróżnienie dla naszej drużyny i dowód na to, że ciężka praca się opłaca…