W dniu 3 grudnia Maja Kotlarz z klasy 4a reprezentując naszą szkołę zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim dla dzieci i młodzieży o nazwie ” VI Turniej poezji na Zamku – potyczki wierszowane”. Majka zajęła III miejsce w kategorii dowolnej – poezja dzieci, przedstawiając wiersz własnego autorstwa pt. „Dzika przygoda Róży Dzikiej”. W kategorii wiersz o Golubiu-Dobrzyniu utwór Majki dostał się do finału.
Na konkurs wpłynęło 235 wierszy, a do finału zakwalifikowanych zostało 55 utworów. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a dzieci, których utwory dostały się do finału reprezentowały szkoły z całej Polski: Krakowa, Augustowa, Torunia, Warszawy czy Lublina.
Gala finałowa odbyła się stacjonarnie na Zamku Golubskim w Golubiu-Dobrzyniu. Finaliści konkursu mieli za zadanie zaprezentować swój wiersz 7 osobowemu jury, składającego się z poetów, pisarzy a także nauczycieli języka polskiego z całej Polski.
Finaliści tego dnia wzięli także udział w warsztatach literackich z tworzenia wierszy, które odbyły się podczas Gali na Zamku.

Maję do konkursu przygotowała p. Renata Wójcik.