W sobotni wieczór 76 uczniów z klas 1-3 zgromadziło się w szkole, aby uczestniczyć w Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Zaraz po powitaniu zostaliśmy podzieleni na trzy grupy i wyruszyliśmy w poszukiwanie skarbu. Każdy mógł znaleźć swój własny skarb, to co dla niego jest cenne. Zajęcia w szkole inspirowane były książką Ewy Nowak pt. „Kot, który zgubił dom” i tutaj podczas zajęć plastycznych uczniowie mieli za zadanie narysować pracę pod tytułem: Kogo lub co zabiorę w daleką podróż? Natomiast w czytelni naszej szkolnej biblioteki można było wysłuchać opowiadania „O srebrnej łyżce”, której głównym bohaterem był chłopiec o imieniu Dawid. Chłopiec miał srebrną łyżkę, która mówiła i wiedziała bardzo dużo o świecie, a Dawid przeżywał z nią niesamowite przygody. Po wysłuchaniu tej historii uczniowie losowali z koszyka różne przedmioty m.in. muszlę, olbrzymi kamień, latarkę, maskotkę – żyrafkę, kuferek, biżuterię, skarpetki, klepsydrę. Dzieci musiały uruchomić wyobraźnię i zastanowić się co by było, gdyby te przedmioty mogły opowiadać historie? Dobrane w pary wymyślały opowiadania. Pomysłom nie było końca.
Podczas wieczoru udaliśmy się również do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie na warsztaty oraz „Nocne zwiedzanie biblioteki”. Sam spacer nocną porą wywołał w nas wiele emocji.
Niespodzianką wieczoru okazały się grillowane kiełbaski, za przyrządzenie których bardzo dziękujemy s. dyrektor Monice Bonnie, s. Monice Orzechowskiej oraz p. Anecie Daruk.
Najedzeni, mogliśmy udać się na odpoczynek, gdzie przebrani w piżamy, leżąc w swoich śpiworach obejrzeliśmy film pt. „Ptyś i Bill” – film na podstawie komiksu „Ptyś i Bill” (wydawnictwo Egmont) w reżyserii A. Charolta i F. Magniera.
Po pełnym wrażeń wieczorze dzieci długo nie mogły zasnąć. W niedzielny poranek zmęczone wróciły do domów.

Dziękujemy organizatorom i opiekunom: p. Małgorzacie Szponar, p. Joannie Frydrych – Staszczak, p. Agnieszce Golec , p. Anecie Daruk, s. Lucjanie Kożak i s. Piotrze Janic za przygotowanie atrakcji minionej nocy i opiekę nad uczniami.