Co to dziś znaczy być patriotą? Czy w naszych czasach również żyją bohaterowie? Czy jest gotowa recepta na to, jak uczyć patriotyzmu?

Rocznica odzyskania niepodległości napełnia dumą i optymizmem, ale także skłania do refleksji: co to znaczy być patriotą w XXI wieku? Czy w naszych czasach również żyją bohaterowie? Jak szkoła może kształtować postawy patriotyzmu?

Próba odpowiedzi na te pytania to kluczowa kwestia w procesie edukacji. Ważne jest budowanie wśród młodych ludzi postaw świadomych obywateli, „zakochanych” w swoim kraju, lecz pragnących dobra nie tylko dla siebie, lecz także dla ludzi żyjących wokół.

Patriotyzm w czasach pokoju nie jest – wbrew pozorom – sprawą oczywistą. Zaczyna się od codziennych, drobnych spraw: kasowania biletu w autobusie, przytrzymania drzwi osobie z niepełnosprawnością, unikania wulgaryzmów, dbania o czystość na swojej ulicy, a nawet uśmiechu do sąsiada.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy do kształtowania postawy patriotyzmu poprzez wzięcie udziału w rodzinnym konkursie pieśni patriotycznej „W biało-czerwonych barwach dla Niepodległej”, organizowanym z okazji Święta Niepodległości. Konkurs dedykowany jest wszystkim uczniom z naszej szkoły oraz ich rodzinom. Zadaniem uczestników jest wykonanie i nagranie dowolnej pieśni patriotycznej. Nagrania należy przesłać na adres mailowy zamieszczony w regulaminie konkursu, w terminie do 22 listopada 2023 r.

Zachęcamy do wspólnego muzykowania.

Plakat

Regulamin