W dniach 14 – 16 maja uczniowie klasy 2b uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Mali podróżnicy zwiedzili Katedrę na Wawelu, wspięli się na wieżę, by dotknąć serca Dzwonu Zygmunta, nawiedzili też Groby Królewskie i wysłuchali hejnału z wieży kościoła Mariackiego. W Smoczej Jamie szukali śladów Smoka Wawelskiego i pozwolili się zmoczyć kroplom deszczu jaskiniowego – co podobno ma zapewniać szczęście przez cały rok. Ważnym punktem programu była wizyta pod oknem papieskim na ul. Franciszkańskiej oraz w kościele ojców Franciszkanów – gdzie często modlił się Karol Wojtyła. W muzeum przyrodniczym uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat minerałów oraz świata roślin i zwierząt egzotycznych, a w fabryce cukierków każdy mógł zobaczyć jak one powstają i samodzielnie wykonać lizaka. Dzieci miały także okazję uczestniczyć w modlitwie porannej w naszej krakowskiej szkole, zwiedzić ją oraz spotkać się z uczniami klasy 3b. Pogłębianie urszulańskich relacji zostało rozciągnięte przez wizytę w sierczańskim przedszkolu, gdzie uczniowie spotkali się z grupą pięciolatków i wspaniale sie bawili w sali sześciolatków. W Sierczy zwiedzaliśmy także stadninę koni i każdy chętny mógł skorzystać z przejażdżki na kucyku.
Kolejnym punktem wycieczki był Zamek Żupny w Wieliczce, gdzie podczas warsztatów „Na rycerskim zamku” dzieci poznawały trudy i zasady życia rycerzy. Wielkie wrażenie wywarł na nas zjazd do Kopalni Soli. Tam odbyły się zajęcia „Od kopacza do górnika”, w czasie których uczniowie sami mogli doświadczyć niektórych aspektów górniczej pracy.
Pomimo deszczowej pogody, która nam w tych dniach towarzyszyła, wycieczka była naprawdę udana. Dziękujemy wszystkim tym, którzy swoim zaangażowaniem, pracą, modlitwą i dobrym sercem przyczynili się do tego, że miło spędziliśmy ten czas.

Zapraszamy do naszej internetowej galerii.