Dnia 19 września 2016 r. klasa 3b rozpoczęła swoje wyjścia w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Historia na wesoło! Dotknij, zobacz, przymierz! – taki tytuł miały warsztaty historyczne w wykonaniu grupy rekonstrukcji historycznej – z eksponatami oraz oprawą w XVII wiecznym stylu. Dzieci zapoznały się z elementami historii i tradycji sarmackiej. W trakcie zajęć osoby prowadzące zademonstrowały repliki zbroi husarskiej. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość przebrania się w stroje z tamtej epoki.

Wtorek 20.09.2016

Felińskie kuce

W kolejnym dniu Lubelskiego Festiwalu Nauki klasa 3b udała się na Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego, który zorganizował zajęcia pt. „Rasy i sposoby użytkowania koni.” Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji a wśród nich: pokaz koni i kuców utrzymywanych w Gospodarstwie Doświadczalnym w Felinie, przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych oraz przejażdżka na kucach. W podziękowaniu można było kuca poczęstować marchewką czy suchym chlebem. To był bardzo udany dzień. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tak ciekawych zajęć.

Środa 21.09.2016

Ale się działo!

W trzecim dniu Lubelskiego Festiwalu Nauki uczniowie klasy 3b zapoznali się między innymi z cieczą nienewtonowską i jej właściwościami, które przeczą prawom fizyki. A wszystko to za sprawą zajęć zorganizowanych przez Wydział Agrobioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Uczestnicy żywo reagowali na zaproponowane eksperymenty. Wykonali wulkan z sody i octu. Zabawili się bańkami mydlanymi, które padając na rękawiczki dłużej cieszyły wzrok. Byli świadkami eksperymentów chemicznych z Colą. Prawdopodobnie dziś jeszcze dzieci będą chciały powtórzyć różne zjawiska w domu. Może być ciekawie…

Czwartek 22.09.2016

Pyszne zajęcia

Swoje ostatnie zajęcia w ramach XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki klasa 3b odbyła w Hali Półtechniki Katedry Inżynierii i Technologii Zbóż Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Warsztaty zatytułowane „I Ty możesz zostać piekarzem!” okazały się dla uczniów niezwykłą przygodą. Własnoręcznie wykonali chałki z ciasta drożdżowego. Poznali też techniki zdobienia wyrobów cukierniczych i sami ozdabiali upieczone już wcześniej pierniki. Ponadto mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat piramidy zdrowego odżywiania i wzbogacić się o nowe wiadomości z tego tematu. Dziękujemy organizatorom za ciekawe zajęcia zakończone pysznym poczęstunkiem!