10.04.2024 odbyły się drużynowe biegi przełajowe szkół podstawowych w Lublinie, które miały miejsce w malowniczym otoczeniu wąwozu na Kalinowszczyźnie. Impreza zgromadziła liczne drużyny z różnych szkół podstawowych z miasta. Zawody odbyły się w 3 kategoriach wiekowych: dziewczynki i chłopcy z rocznika 2013 i młodsi, dziewczynki i chłopcy z rocznika 2011/12 i dziewczynki i chłopcy z rocznika 2009/10.

Nasze wszystkie zespoły wykazały się znakomitą determinacją i zaangażowaniem, pokonując wymagający teren wąwozu. Mimo zaciekłej konkurencji, chłopcy z klasy 7/8 zdołali zdobyć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Chłopcy z klasy 5/6 uplasowali się na 12 pozycji, a dziewczyny z klas 5/6 ukończyły zawody na miejscu 10.

To doskonały wynik, który świadczy o wysokim poziomie przygotowania fizycznego i umiejętności biegowych drużyny. Chłopcy i dziewczyny zasługują na uznanie za swoje wysiłki i determinację, jaką wykazali podczas zawodów. Gratulujemy im serdecznie tego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.