Uczniowie klas I-V mogą się zgłosić do  konkursu na komiks realizowany w ramach działań promocyjnych „Programu dla szkół”.
Aby zgłosić się do uczestnictwa w  zabawie, należy przesłać pracę plastyczną w formie komiksu prezentującą ciekawą i zabawną historię o przygodach Ekipy Chrumasa oraz zdrowym odżywianiu w terminie do 20 kwietnia 2024 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: https://www.wyzwaniechrumasa.org/komiks-form/
Na podstawie zwycięskiego komiksu powstanie odcinek specjalny filmu animowanego „Pamiętnik Chrumasa”, a Laureat/ka Konkursu będzie miał/a możliwość współpracy z Wykonawcą filmu animowanego w procesie jego tworzenia. Dodatkowo Laureat/ka i 5 osób towarzyszących otrzymają zaproszenia na uroczystą Premierę II edycji plebiscytu „Muzyczne Wyzwanie Chrumasa”, która odbędzie się 12 czerwca w Warszawie i w trakcie której przewidziana jest również premiera odcinka specjalnego „Pamiętnika Chrumasa”. Ponadto zwycięzca zdobędzie 200 kostek Rubika promujących „Program dla szkół” dla szkoły, do której uczęszcza Laureat/ka Konkursu.