Wirtualna przestrzeń-technologie 3D (Poniedziałek 19.09.2016)n

Dnia 19 września 2016 r. klasa 6b udała się na swoje pierwsze wyjście w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie poszerzyli wiedzę z zakresu informatyki. Dr Piotr Oleszczuk przybliżył im tematykę 3D. Uczniowie próbowali umieszczać figury przestrzenne w kostce 3D, projektować figury przestrzenne w odpowiednim programie komputerowym, dowiedzieli się, jak powstają projekty brył 3D i obejrzeli zabawne filmiki w technologii 3D. Najciekawszym momentem zajęć było skanowanie twarzy.n

Meteoryty – goście z kosmosu (Wtorek 20.09.2016)

W kolejnym dniu XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki klasa 6b poszerzyła swoją wiedzę na temat meteorytów. Prezentację prowadził Pan Grzegorz Bukowski, który jest kolekcjonerem meteorytów, część z nich sam znalazł. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć przygotowane okazy oraz uzyskali o nich ciekawe informacje. Dowiedzieli się, gdzie w Polsce znaleziono meteoryty. Po tych zajęciach już żaden uczeń nie pomyli pojęć: meteoroid – meteor-meteoryt.

W świecie owadów (Środa 21.09.2016)

Dnia 21 września 2016 r. klasa 6b uczastniczyła w zajęciach pt. Na sześciu nogach, czyli owadów świat. Uczniowie spędzili czas rzeczywiście wśród owadów – zarówno pięknych motyli, jak i mniej pięknych chrząszczy, czy karaczanów. Okazy można było oglądać pod mikroskopem, a niektóre obserwować na żywo. Kilkoro uczniów wykazało się niezwykłą odwagą – otrzymali do potrzymania uciekające karaczany i patyczaki.

Geologia – co to takiego? (Piątek 23.09.2016)

Dnia 23 września 2016 r. klasa 6b uczestniczyła w projekcie zorganizowanym przy współpracy z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych, prowadzonym przez Panią Małgorzatę Setnik. Zajęcia obejmowały prezentację na temat geologii, pokazy sprzętu do badań geologicznych – wyposażenie plecaka geologa, a także pokaz skamieniałości. Nie zabrakło też gry komputerowej związanej z geologią. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem zajęć co wyrażało się w dużej aktywności w wykazywaniu się wiedzą, za co zostali nagrodzeni dyplomem. Po otrzymaniu ciekawych pamiątek, klasa pokonała kilka pięter Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, by obejrzeć ciekawą wystawę sprzęty do obserwacji kosmosu pt. Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych.