W dniach 23-25 maja 2016 r. klasa 4b udała się na integracyjną wiosenną wycieczkę wraz ze swoim wychowawcą p. Michałem Łuczakiem i p. Andrzejem Jaksimem. Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję zwiedzać unikalny, drewniany kościół księdza Pińciurka w Momotach, Ośrodek Hodowli Konika Biłgorajskiego Szklarnia oraz miejsce największej bitwy partyzanckiej II wojny światowej – Porytowe Wzgórze. Po zwiedzaniu przyszedł czas na rozrywkę, którą rozpoczęła przejażdżka konna w Ośrodku Hipoterapii Karino. Następnie klasa udała się do lasu na mini szkołę przetrwania, gdzie uczniowie podzieleni na 5 zespołów musieli między innymi rozpalić samodzielnie ognisko. Na koniec pobytu w Janowie Lubelskim wszyscy udali się na spacer nad zalew, gdzie dla chętnych czekała możliwość przejścia po parku linowym. Po przyjeździe do ośrodka wypoczynkowego Tanew w Ulanowie był czas na rozpakowanie się, zjedzenie przepysznej obiadokolacji, po której miała miejsce wyczekiwana nocna zabawa w podchody.
Drugi dzień również obfitował w wiele atrakcji. Zaczął się od leśnego safari samochodami terenowymi, zwiedzania wystawy przyrodniczej i skansenu kolejki leśnej. Następnie przyszedł czas na gry i zabawy integracyjne – strzelanie z łuku, przeciąganie liny, narty i grę terenową Sztandary. Po wspólnych zabawach w lesie dzieci udały się na doskonalenie jazdy na koniach w ośrodku Karino. Dzień zakończył się drugą częścią podchodów leśnych.
Ostatniego dnia wycieczki klasa 4b odwiedziła Łążek Garncarski – wizyta w pracowni garncarskiej, wycieczka do bagiennego rezerwatu Imielty Ług i na koniec świetna gra na orientację, gdzie każda drużyna musiała odnaleść punkt zaznaczony na mapie i odgadnąć tajne hasło.
Wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanych i już czekamy na następną!