Nasza szkoła, jako jedyna szkoła w województwie lubelskim, uzyskała dofinansowanie z Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza w ramach programu grantowego ROZGRZEWAMY LUDZKIE SERCA na realizację projektu „Jasne!”.

Celem programu ROZGRZEWAMY LUDZKIE SERCA jest wspieranie działalności oświatowej i kulturalnej w związku z ustanowieniem uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej roku 2022 Rokiem Ignacego Łukasiewicza ze względu na wielkie i niezwykłe zasługi Ignacego Łukasiewicza dla przemysłu i gospodarki Polski, a także jego zaangażowanie w walkę o niepodległość Ojczyzny oraz dbałość o pracowników.

W ramach projektu „Jasne!” będziemy rozpowszechniać wiedzę na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza, jego wynalazków i dokonań. Przed nami różnorodne działania projektowe: konkursy szkolne z nagrodami, warsztaty naukowe prowadzone we współpracy z Wydziałem Chemii UMCS, wystawy prac uczniów, a także interaktywny turniej wiedzy na żywo „Jasne! Turniej o lampę Ignacego Łukasiewicza”. Nasi uczniowie zdobędą nie tylko wiedzę na temat postaci Ignacego Łukasiewicza, ale także aktywnie rozwiną kompetencje naukowo-techniczne. Postaramy się wyjaśnić wszelkie niejasności 😉

Harmonogram działań projektu „Jasne!”


Koordynatorzy projektu: Bożena Szypuła, Iwona Jagła-Izdebska