Ziemia i jej wyzwania – te tematy stanowiły treść interaktywnego turnieju wiedzy „Ekologia jest fajna!”, który odbył się 15 czerwca w naszej szkole.

Trzydziestu uczestników w 15 drużynach zmierzyło się z różnorodnymi pytaniami związanymi z ekologią. Omawiane tematy obejmowały przyczyny, skutki i zapobieganie zagrożeniom dla środowiska naturalnego, takim jak dziura ozonowa, kwaśne deszcze, smog i efekt cieplarniany. Włączono również pytania na temat źródeł zanieczyszczeń powietrza i wody, racjonalnego gospodarowania wodą, segregacji śmieci, recyklingu, biodegradacji i ekoznakowania.

Turniej udał się znakomicie. Drużyna Franciszek Wojtasik – Krystian Szczęśniak wykazała się największą wiedzą, zdobywając 1057 punktów. Kolejne miejsca zajęli Franek Papliński – Aleksandra Banach z 968 punktami i Antoni Wojtasik – Krzysztof Welc z 959 punktami. Na zakończenie turnieju nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom.

Wykorzystanie technologii Quizspotter przyczyniło się do wyjątkowego przebiegu turnieju. Każda drużyna wyposażona była w tablet, który prezentował pytania i umożliwiał udzielanie odpowiedzi. Centrala, do której podłączone były tablety, sprawdzała odpowiedzi i liczyła punkty. Na dużym ekranie widzowie mogli obserwować pytania i aktualne wyniki rywalizacji.

To była godzina pełna emocji, napięcia i przede wszystkim nauki, a wszystko pod czujnym okiem doświadczonego konferansjera. Niezwykły interaktywny turniej wiedzy Quizspotter to znakomity przykład tego, jak można połączyć naukę z zabawą i jednocześnie kształtować postawy proekologiczne.

Turniej „Ekologia jest fajna!” pokazał, że zrozumienie i troska o naszą planetę mogą być prezentowane w atrakcyjny i angażujący sposób.

Galeria zdjęć

Ekologia jest fajna!