Dzisiejsze zajęcia koła kreatywno-artystycznego odbywały się w pracowni laboratoryjnej. Uczniowie klas starszych, uczęszczający na dodatkowe zajęcia fizyczno-chemiczne, pod kierunkiem p. Iwony Jagły-Izdebskiej przygotowali dla swoich młodszych kolegów bardzo ciekawe warsztaty chemiczne. Mali artyści nie tylko dowiedzieli się, co to jest kolba stożkowa, cylinder miarowy, bagietka czy zlewka, ale poznali ich zastosowanie w samodzielnie wykonanych eksperymentach chemicznych. Tak wykorzystując zlewkę dzieciaki (z drobną pomocą starszych kolegów) zainicjowały „wybuch kolorowego wulkanu”. Dowiedziały się, dlaczego różne ciecze wlewane do cylindra miarowego po bagietce nie mieszają się oraz jak zrobić kolorową tęczę wykorzystując do tego słodkie skitelsy. Jednak najbardziej zjawiskowym eksperymentem było wyprodukowanie sztucznego śniegu. Śnieg nie tylko był sypki, miękki i można było z niego lepić, ale najciekawsze, że był kolorowy. Frajda przy tym była ogromna. Na koniec ósmoklasiści pokazali młodszym kolegom, co w chemii określane jest mianem „parowozu”, wykonując przy tym bardzo ciekawe doświadczenie.

Dzisiejsze warsztaty pokazują jak fantastycznie można zdobywać wiedzę z tak trudnego przedmiotu jakim jest chemia będąc w pierwszej, drugiej czy trzeciej klasie. Jak można współpracować ze starszymi kolegami, aby eksperyment się udał, a przy tym wspaniale się bawić.

Dziękujemy bardzo uczniom klas 7-8 z koła fizyczno-chemicznego oraz Pani Iwonie za przygotowanie i przeprowadzenie ciekawych warsztatów dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.