Pierwsze trzy dni czerwca uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą p. Eweliną Pastuszak i p. Anną Karą spędzili w roztoczańskiej krainie. Wyjazd rozpoczął się dość nietypowo… od deserów lodowych. Następnie dzieci miały okazję sprawdzić się na specjalnie przygotowanym torze dla rowerzystów w miasteczku rowerowym przy al. Zygmuntowskich w Lublinie. Po takich przyjemnościach uczniowie udali się tam, gdzie zielone lasy, piękne łąki, pola oraz rzeki stanowią stały element krajobrazu, czyli do Krasnobrodu, Zwierzyńca i Zamościa.
W pierwszym dniu uczniowie wraz z opiekunami i przewodnikiem udali się do zagrody w Guciowie, gdzie oprócz oglądania zabytkowych eksponatów mieli okazję spróbować podpłomyków. Dzień zakończył się długim spacerem nad miejscowy zalew.
W drugi dzień wycieczki należało nałożyć bardzo wygodne buty, ponieważ intensywnym spacerom nie było końca. Uczniowie odwiedzili: Zwierzyniec, Roztoczański Park Narodowy, następnie udali się na Bukową Górę oraz zobaczyli stawy „Echo”. Ogromny zachwyt wzbudził kościół na wodzie pw. św. Jana Nepomucena. Kolejnym punktem dnia był spacer ścieżką przyrodniczą w rezerwacie Czartowe Pole. Uczniowie w tym samym dniu mieli okazję podziwiać również piękny krajobrazowy i leśny rezerwat „Nad Tanwią”. Po południu czekała na dzieci niespodzianka w postaci dmuchanych zjeżdżalni, a wieczorem kolacja w formie ogniska.
Ostatniego dnia po wykwaterowaniu z ośrodka, uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od Krasnobrodu, w którym mieli okazję obejrzeć: Rezerwat „Św. Roch”, Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej, ptaszarnię, kapliczkę na wodzie oraz Park Dinozaurów. Następnie uczniowie udali się do Mokrelipie, gdzie jest skansen pszczelarski – Pasieka „Ulik”. Oprócz zwiedzania pasieki, dzieci miały okazję zobaczyć królową pszczół i zdobyć cenne informacje dotyczące tych małych i jakże nam wszystkim potrzebnych owadów. Wizyta w skansenie zakończyła się degustacją miodu oraz wspólnym zdjęciem w niecodziennych strojach. Trzydniową wycieczkę uwieńczył spacer po Zamościu, a drogę powrotną do domu umilały w autokarze wspólne śpiewy. Wspomnienia z wycieczki pozostaną na pewno bardzo długo w pamięci. To był bardzo udany wyjazd i już czekamy na kolejny!