10 września odbyło się zebranie rodziców uczniów naszej szkoły. Początek spotkania miał miejsce w auli. Siostra Dyrektor – s. Estera Grzegorek przedstawiła zgromadzonym rodzicom najważniejsze informacje dotyczące organizacji roku szkolnego 2013/2014. Posługując się terminologią sportową wyraziła nadzieję, że wszyscy – zarówno nauczyciele, rodzice jak i uczniowie będziemy „grali do jednej bramki” mając przed sobą wspólny cel. Kontynuacją tej myśli była prelekcja p. dr Aleksandry Gały – wykładowcy w Katedrze Psychologii Wychowawczej i Rodziny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Poruszyła ona bardzo ważny temat współpracy pomiędzy rodzicami a nauczycielami, której celem jest dobro dziecka. Podkreśliła, aby wśród wymagań i oczekiwań, które mamy względem siebie pamiętać, że stoimy po jednej, a nie dwóch stronach barykady. Po przeciwnej stronie barykady znajduje się problem, który mamy rozwiązać.
Po skończonej prelekcji głos zabrały p. dr Iwona Ulfik-Jaworska i p. mgr Aneta Lutomska, mamy uczniów naszej szkoły. Zachęcały do udziału w warsztatach pt.Stres szkolny – jak pomóc swojemu dziecku?, które odbędą się 24 września.
Spotkanie z rodzicami miało swój finał w salach poszczególnych oddziałów, gdzie wychowawcy przekazali najważniejsze klasowe informacje.